NBA Basketbalový večer

Hvězdný Golden State přejel Miami. Houston už posedmé v řadě vyhrál!

Golden State Warriors

Sílu úřadujícího šampiona Golden State pocítili na vlastní kůži hráči Miami. Ti sice první čtvrtinu vyhráli o tři body, ale pak už vládli jen Warriors, kteří zvítězili vysoko 123:95. Dařilo se také rozjetému Houstonu, který vede Západní konferenci právě před Golden State. Rockets vyhráli posedmé v řadě. Tentokrát vyzráli na Los Angeles Lakers, z jehož palubovky odjeli s výhrou 118:95.

Miami hostilo Golden State a první čtvrtina se domácím povedla. Vyhráli 36:33 a to naznačovalo, že by to mohl být vyrovnaný souboj. Jenže během první přestávky bylo zřejmě v týmu Warriors pořádně horko, jelikož další dějství se neslo ve zcela jiném duchu.

Úřadující šampion začal otáčet. Druhou část vyhrál sice jen rozdílem pěti bodů, ale druhá polovina utkání byla jednoznačně jeho. Třetí čtvrtinu vyhráli basketbalisté Golden State 37:17 a čtvrtou 24:18. Celkově zvítězili v poměru 123:95. Největší zásluhu na tom měl Stephen Curry, který nastřílel 30 bodů.

Také se dařilo Houstonu, který vede Západní konferenci před druhým Golden State. Tentokrát si zajel do Los Angeles na palubovku trápících se Lakers, odkud si Rockets odvezli výhru 118:95, která byla jejich sedmá v řadě. Tady byl nejvíce vidět James Harden, který v kolonce bodů měl číslo 36.