Hvězda utkání Ondřej Palát: Tampě pomohl k vítězství 6:1

David Chmátal
Aktualizováno 11:38
14.2. 2021 8:44
NHL

Ze soboty na neděli přinesla NHL pořádnou hokejovou podívanou. Z Čechů zářil zejména Ondřej Palát, který gólem a asistencí přispěl k výhře Tampy nad Panthers 6:1. Za výkon byl oceněn hráčem utkání. A blýskli se i další čeští hráči.

Ještě před sobotní půlnocí na led vyjeli hráči San Jose Sharks, kteří se utkali s rytíři z Vegas. Hostům se dařilo hlavně v přesilovkách, při kterých třikrát bodovali. Ve druhé třetině snižoval na 1:2 Tomáš Hertl šestým gólem v sezoně, ale na vítězství to nestačilo. Vegas porazilo Žraloky 3:1.

Sestřih zápasu San Jose Sharks vs. Vegas Golden Knights

Pak přišel na řadu zápas Tampy s Panthers. První třetina skončila bez změny stavu, ale ve druhé třetině začala gólová přehlídka, kterou odstartoval Ondřej Palát. Ten se dělovkou trefil při přesilové hře, následoval gól Josepha a další dva přidal Johnson. U druhého mu asistoval již zmíněný český útočník.

Ve třetí části se za Floridu prosadil Vatrano a své si řekl i obránce Radko Gudas, který si za rvačku vysloužil pět plus do konce utkání. Tampa ještě díky trefám Volkova a Goodrowa zvýšila na konečných 6:1.

Sestřih zápasu Florida Panthers vs. Tampa Bay Lightning

V dresu Bostonu znovu zářil David Pastrňák. Kromě dvou trestných minut si připsal i dvě gólové asistence. V první třetině vybojoval puk, který se přes Bergerona dostal k Marchandovi, a ten se nemýlil. Na konci druhé třetiny pak Pasta založil rychlý protiútok, který zakončil Patrice Bergeron. Ve třetí třetině však otěže přebrali Islanders. Zatímco si Pasta odpykával trest, skóroval Barzal na 3:2. A při vlastním oslabení Jean-Gabriel Pageau druhým gólem zvýšil na konečných 4:2. Utkání kvůli zranění nedohrál Jakub Zbořil.

Sestřih zápasu New York Islanders vs. Boston Bruins

Z Čechů si dvě asistence připsal také Filip Hronek v dresu Detroitu. Stál u prvního gólu do sítě Predators, který si připsal Robby Fabbri. Red Wings postupně zvýšili na 3:0, Nashville odpovědělo až ve třetí třetině, kdy skóroval Forsberg. V 55. minutě znovu slavil Detroit, když Hronek založil rychlý brejk a Anthony Mantha zvýšil na 4:1. Domácí ještě v závěru upravili na konečných 2:4.

Sestřih zápasu Nashville Predators vs. Detroit Red Wings

V dresu Caroliny se blýskl také Martin Nečas. Po jeho přihrávce zakončil Teravainen, který zvyšoval na 2:1. V třetí třetině byl však lepší Dallas a po 60. minutách hry byl stav 3:3. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Američan Trocheck a Carolina vyhrála 4:3.

Sestřih zápasu Dallas Stars vs. Carolina Hurricanes:

Výsledky víkendových zápasů NHL:

Winnipeg Jets vs. Ottawa Senators – 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

San Jose Sharks vs. Vegas Golden Knights – 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Florida Panthers vs. Tampa Bay Lightning – 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

New York Islanders vs. Boston Bruins – 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens – 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Arizona Coyotes vs. St. Louis Blues – 4:5 OT (1:2, 1:1, 2:1, 0:1)

Dallas Stars vs. Carolina Hurricanes – 3:4 SN (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1)

Chicago Blackhawks vs. Columbus Blue Jackets – 3:2 OT (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Nashville Predators vs. Detroit Red Wings – 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Vancouver Canucks vs. Calgary Flames – 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Los Angeles Kings vs. Minnesota Wild – odloženo

Philadelphia Flyers vs. New Jersey Devils – odloženo

Podívejte se na reportáž Sportovních novin ze zápasů NHL:

Sledujte přímý přenos Pittsburgh Penguins vs. Washington Capitals v neděli večer od 21:05 na Nova Sport 1 a Voyo.