Box boxerský zápas

VIDEO: Herec Štáfek překvapil! Takhle vyhrál boxerskou premiéru

Téma:
box

V pražské Lucerně se konal tradiční předsilvestrovský Galavečer profesionálního boxu a K1. V rámci něj se představila i herecká hvězda Jakub Štáfek. Ten se ke svému prvnímu profi zápasu v boxu postavil osmnáctiletému talentovi Štěpánu Vrbovi. Štáfek si rozhodně ostudu neudělal a nakonec se mohl radovat z vítězství 2:1 na body.

1. kolo: První kolo bylo pro Jakuba Štáfka velkou neznámou. I když proti němu stál teprve osmnáctiletý mladík, byl to právě oblíbený herec, kdo měl odboxováno podstatně méně. Vrba začal hodně aktivně a snažil se od začátku hodně hýbat a útočit. V prvním kole měl Vrba lehčí převahu.

 

 

 
2. kolo: Pokud Štáfek cítil nějakou nervozitu, od druhého kola vůbec znát nebyla. Matěj z Ulice či Lukáš ze Specialistů ukázal, že přípravu nepodcenil a byl to on, kdo začal být tím lepším v ringu. Často těžil i z výškové převahy a dlouhých rukou, ale dokázal předvést i pěknou techniku.

 

 

 
3. kolo: Třetí kolo pokračovalo v podobném duchu, jako to druhé. Štáfek si zápas očividně užíval a dostal pochvalu i od spolukomentátorky zápasu Fabiány Bytyqi. "Bude to pro mě těžké, jako pro kuřáka a prakticky bývalého alkoholika," smál se Štáfek před zápasem a na jeho slova přeci jen trochu došlo. Bylo totiž vidět, že je více a více vyčerpanější.

 

 
4. kolo: V posledním kole už Jakub Štáfek hodně bránil a na obranu se evidentně dost soustředil. Na Vrbovi byla znát lepší fyzická kondice i to, že měl do závěru více sil v rukou. Oba však bojovali až do konce a diváci v pražské Lucerně to ocenili.

 


 

 
Pro oba borce to byl profesionální debut a rozhodně si v něm ostudu neudělali. Zápas skončil těsně na body 2:1 pro Jakuba Štáfka. Ten navíc přišel o jeden bod kvůli tomu, že vyplivl chránič na zuby. "Tahle meta mi zatím stačí a uvidíme, jak to bude dál," řekl Štáfek po své výhře s tím, že ještě neví, jestli ho v ringu ještě někdy v budoucnu uvidíme.

 

 

Štáfek se na zápas poctivě a dlouho připravoval u Filipa Miňovského. U něj dostával veškeré základy boxu, jelikož s tímto sportem neměl donedávna žádnou osobní zkušenost. V minulosti se ale Jakub Štáfek sportu aktivně věnoval. Je známý tím, že dlouhé roky hrával fotbal a dodnes má k němu velmi dobrý vztah.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program