Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video záhada vyřešena

Hvězda Sáblíkové se našla! Byl u ní i vzkaz, který vše vysvětluje

Stačil jeden den a ukradená památeční hvězda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové z chodníku slávy ve Velké Bíteši je zpět. Po odvysílané reportáži ji pachatel i s omluvným dopisem vrátil. Policisté po něm i přesto pátrají.

Byla to tehdy před devíti lety ve Velké Bíteši velká sláva. Na tamním chodníku slávy na náměstí odhalila svoji hvězdu olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková pocházející z nedalekého Žďáru nad Sázavou. Hvězdu ale teď z chodníku někdo ukradl.

Po hvězdě i pachateli víkendové krádeže začala pátrat policie a na k objasnění zřejmě pomohla i odvysílaná reportáž v televizi NOVA. Po jejím odvysílání se ve zloději nejspíš hnulo svědomí

Hvězdu Martiny Sáblíkové i s omluvným dopisem pachatel nechal nedaleko chodníku slávy. Toužil zůstat v anonymitě. "Chtěl bych se tímto omluvit za krádež památeční hvězdy Martiny Sáblíkové u chodníku u Raušů , udělal jsem to v opilosti," čte řádky na počítači psaného dopisu duchovní otec Chodníku slávy Jiří Rauš.
 

Hvězda je naštěstí nepoškozená. Pachatel ji přitom z památeční desky celou vyrval. "Vypáčil to asi nějakým železem, musel být na to připravený," myslí si Rauš

Pachatele, podle informací televize Nova místního mladíka, možná postrašilo i to, že ho při činu natočily městké kamery a tak se nejspíš chtěl vyhnout ostudě a oplétačkám se zákonem. Hrozí mu až 2 roky vězení. Policie po něm nadále pátrá.

Majitel velkobítešského chodníku slávy chce teď památeční hvězdu české rychlobruslařské šampionky k desce pořádně přilepit tak, aby se už nic podobného nikomu nepodařilo.

David Pik TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program