Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 22:26
video záhada vyřešena

Hvězda Sáblíkové se našla! Byl u ní i vzkaz, který vše vysvětluje

Zdroj: TV Nova

Stačil jeden den a ukradená památeční hvězda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové z chodníku slávy ve Velké Bíteši je zpět. Po odvysílané reportáži ji pachatel i s omluvným dopisem vrátil. Policisté po něm i přesto pátrají.

Byla to tehdy před devíti lety ve Velké Bíteši velká sláva. Na tamním chodníku slávy na náměstí odhalila svoji hvězdu olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková pocházející z nedalekého Žďáru nad Sázavou. Hvězdu ale teď z chodníku někdo ukradl.

Po hvězdě i pachateli víkendové krádeže začala pátrat policie a na k objasnění zřejmě pomohla i odvysílaná reportáž v televizi NOVA. Po jejím odvysílání se ve zloději nejspíš hnulo svědomí

Hvězdu Martiny Sáblíkové i s omluvným dopisem pachatel nechal nedaleko chodníku slávy. Toužil zůstat v anonymitě. "Chtěl bych se tímto omluvit za krádež památeční hvězdy Martiny Sáblíkové u chodníku u Raušů , udělal jsem to v opilosti," čte řádky na počítači psaného dopisu duchovní otec Chodníku slávy Jiří Rauš.
 

Hvězda je naštěstí nepoškozená. Pachatel ji přitom z památeční desky celou vyrval. "Vypáčil to asi nějakým železem, musel být na to připravený," myslí si Rauš

Pachatele, podle informací televize Nova místního mladíka, možná postrašilo i to, že ho při činu natočily městké kamery a tak se nejspíš chtěl vyhnout ostudě a oplétačkám se zákonem. Hrozí mu až 2 roky vězení. Policie po něm nadále pátrá.

Majitel velkobítešského chodníku slávy chce teď památeční hvězdu české rychlobruslařské šampionky k desce pořádně přilepit tak, aby se už nic podobného nikomu nepodařilo.

David Pik TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

Celý Program