Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Řídil opilý

Hvězda Chelsea padá na pomyslné dno! Teď dostala další ránu

Danny Drinkwater
Zdroj: Profimedia
Danny Drinkwater

Místo aby plnil pokoje malých fotbalistů na plakátech, je v centru dění anglických bulvárních deníků. Záložník Chelsea Danny Drinkwater si za to však může z velké části sám. Na začátku dubna totiž boural opilý a soud mu nyní sebral řidičský průkaz na dvacet měsíců. K tomu musí odpracovat 70 hodin veřejně prospěšných prací.

Drinkwater naplno zažívá vrtkavý život profesionálního fotbalisty. Když v sezoně 2016/17 slavil s Leicesterem senzační titul v Premier League, byl na vrcholu blaha.
Dokonce se dostal i do anglické reprezentace. S Liškami si také zahrál Ligu mistrů. V srpnu 2017 pak přišel přestup do Chelsea. Londýnský velkoklub za něj zaplatil 35 miliónů liber.

Jenže poté přišly vrtkavé zdravotní problémy s lýtkem a Drinkwater nemohl ukázat svůj potenciál, a i když se pak uzdravil, vysedával na tribuně. Proto se devětadvacetiletý středopolař rozhodl investovat. V městečku Salford, které se nachází kousek od Manchesteru, odkud hráč pochází, si otevřel restauraci FoodWell.

Na začátku dubna ale přišla čára přes rozpočet. Drinkwater byl zadržen policií při řízení v opilosti. Hráč havaroval asi 15 kilometrů od Manchesteru na Ashley Road v městečku Mere. Po nehodě byl propuštěn na bezpodmínečnou kauci a nyní mu soud vyměřil trest.

Danny Drinkwater
Zdroj: Profimedia Danny Drinkwater

Drinkwaterovi byl sebrán řidičák na dvacet měsíců a k tomu musí odpracovat 70 hodin veřejně prospěšných prací. „Viní jen sám sebe. Chápe, že se zachoval špatně," řekl hráčův obhájce Robin Sellars.

Tím ale problémy odchovance Manchesteru United nemusí ani zdaleka skončit. Trenér Maurizio Sarri s ním nepočítá. Už minulé léto a zimu chtěl Drinkwatera poslat na hostování, nicméně nikdo o jeho služby nestál.

Možnost zbavit se nadbytečného hráče, budou mít v Chelsea i v létě, kdy se otevře přestupové okno. Nicméně případný odchod má dva velké zádrhely. Zaprvé má Drinkwater smlouvu až do června 2022, takže by případný zájemce musel pořádně zaplatit, což se za hráče, který nehraje, žádnému týmu nechce anebo ho Blues prodají za mnohem méně, než ho koupili.

Navíc FIFA na rok pozastavila Chelsea přestupy, takže by nemohla sehnat náhradu.

Drinkwater není oblíbený ani u fanoušků Blues. Když klub na sociálních sítích 5. března ohlásil hráčovi 29. narozeniny, příznivci týmu se mu vysmáli. Poukazovali na fakt, že už ani nevědí, jak vypadá, protože ho v dresu Chelsea dlouho neviděli.

Takže to vypadá, že Drinkwater odejde buď na hostování, nebo v klubu zůstane a bude čekat na další šanci. Tak jako tak se fotbalová kariéra nadaného hráče ubírá úplně jiným směrem, než by si přál.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program