Mesut Özil

Hvězda Arsenalu je mimo tým, odejde Özil v zimě do MLS?

Fotbalista Mesut Özil a trenér Arsenalu Arteta
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
21.10. 2020 8:42
Téma:

Budoucnost Mesuta Özila v Arsenalu se zdá se být zpečetěna. 32letý záložník je totiž podle všeho i mimo soupisku pro Premier League a dost hlasitě se mluví o jeho odchodu. Velký zájem o něj je v zámořské MLS, kde by mohl posílit tým DC United.

Mesut Özil patřil dlouhá léta mezi hráče oplývající fotbalovou genialitou a každý tým ho chtěl mít ve svých řadách, co však bývalého německého reprezentanta sráží, je jeho morálka.

 

32letý fotbalista tak naposledy nastoupil za Arsenal v březnu před koronavirovou stopkou. Od té doby se marně snaží dostat do základní jedenáctky a nyní ho i trenér Arteta vyškrtl ze soupisek jak pro Evropskou ligu, tak i pro Premier League.

 

Nabízí se tak jediné... Odchod. Özil má v současnosti královskou smlouvu do léta 2021. S platem 350 tisíc liber týdně je zároveň hodně drahým náhradníkem.

 

Podle deníku Daily Star se tak naplno rozjely jednání o jeho zimním odchodu a Mesut Özil by podle všeho mohl zamířit do zámořské MLS. Enormní zájem má mít tým DC United, který momentálně figuruje až na posledním místě ve Východní konferenci a play-off se mu vzdaluje. Příchod německé hvězdy a mistra světa by však pro ně byl minimálně výborným marketingovým tahem.

 

Mesut Özil přišel do Arsenalu v roce 2012 a dlouhé roky patřil mezi opory. V posledních měsících má s londýnským týmem velké rozepře, jako když odmítl snížení platu a následně si nechal vyplatit osmimilionový bonus po půlroční absenci. Jeho fotbalová budoucnost je tak nyní hodně nejistá.
 

 

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program