Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 12. 2018
překvapení pískal šlágry

Dvě červené Spartě? Nejlepší sudí české ligy končí v půli sezóny!

Loni se stal nejlépe hodnoceným rozhodčím první ligy. Půl roku poté se fotbalový sudí Radek Příhoda rozhodl ukončit svou kariéru. Důvody? Vypadá to na jistý nesouhlas s děním v prostředí řízení zápasů a nervózní atmosférou mezi rozhodčími.

Zprávu o Příhodově rozhodnutí skončit v půlce sezony s pískáním přišel Deník Sport, který dlouhodobě sleduje výkony rozhodčích a po loňské sezoně mu udělil trofej Zlatá píšťalka. 


Příhoda byl považován za jednoho z nejlepších, byl často nasazován do šlágrů, pískal několik pražských derby i souboje Sparty s Plzní. Nyní už prý ale chuť působit na listině prvoligových sudích nemá. „Je to tak. Po zralé úvaze s pískáním končím,“ sdělil ve svém prohlášení pro iSport.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň
Zdroj: Profimedia

„Fyzicky bych klidně ještě dva tři roky zvládl. Spíše jsem ale vnímal jistou nejednotu a z ní vyplývající nervozitu, která v posledních měsících kolem sudích opět začala panovat. Nakonec se to přeneslo i do projektu videa, který se přitom v minulé sezoně velmi dobře odstartoval. Je to škoda, pro fotbal to není ideální stav,“ dodal.


Posledním utkáním, které v české první lize odpískal tak zůstane souboj Slovácka se Spartou, které domácí senzačně vyhráli 2:1 a Příhoda udělil sparťanům dvě červené karty.


Komise rozhodčích Příhodův výkon zkritizovala a do konce podzimu ho nenominovala na zápasy. To prý ale není důvod konce. „O kroku skončit jsem začal poprvé vážně přemýšlet už v průběhu podzimní ligové části,“ připustil Příhoda.

ram TN.cz