Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Baseball Zámořské soutěže

Hurikán Irma? Kvůli němu máme dva vítěze soutěže, říká Červenka!

Martin Červenka
Zdroj: Jan Beneš

Hurikán Irma dál trápí Spojené státy a komplikuje běžný život. Nepříjemnou zkušenost s ním má i nejlepší český baseballista Martin Červenka. Nejprestižnější basebalová soutěž světa MLB kvůli hurikánu musela dokonce měnit program a hráči se nemohou vrátit do svých domovů na Floridě. V nižší lize museli dokonce zrušit finále a mají tak dva vítěze.

Martin Červenka bojuje v zámoří o místo v nejlepší soutěži světa MLB a aktuálně působí ve čtvrté nejvyšší soutěži. I té se hurikán Irma dotkl. „Kvůli hurikánu nám zrušili finálovou sérii. V Lynchburgu ve Virginii, kde jsme hráli, je aktuálně slunečné počasí. Deště mají přijít za pár dní,“ řekl v rozhovoru pro Nova Sport Červenka, hráč Lynchburg Hillcats.

 


Červenka s týmem ovládl letošní ročník Carolina League. Když mělo dojít k finále s dalším týmem, zasáhl hurikán a všechno bylo jinak. „Trenér přišel do šatny a oznámil nám, že v letošním roce finále nebude. Hrozně nás to mrzelo, ale samozřejmě to chápeme. Soutěž má tím pádem dva vítěze, což je trochu nevšední,“ vyprávěl Červenka.

 


Někdejší baseballista pražské Kotlářky má i spoluhráče, kterým Irma komplikuje běžné životy. „Mám pár spoluhráčů, kteří bydlí na Floridě, a vím, že po sezoně kvůli tomu zůstávají o něco déle v Lynchburgu,“ pokračoval Červenka.

 


A jak je na tom nejlepší liga baseballu v těchto dnech? „MLB byla ovlivněna tím, že museli organizátoři přesunout zápasy z Tampy Bay do New Yorku,“ dodal Martin Červenka, který je pod smlouvu Clevelandu Indians.

Lukáš Jůdl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 13:35 14:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

   15:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

Celý Program