hokej Klíčový šampionát

Hughes nebo Kakko? Šampionát pořádně zamíchal draftem NHL

Kaapo Kakko a Jack Hughes
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa na Slovensku mělo spoustu hvězd, s blížícím se draftem NHL se ale hodně koukalo i na ty mladé. A ta největší naprosto propadla. Jacka Hughese na plné čáře přejela finská kometa Kaapo Kakko.

Američan Jack Hughes byl velkým favoritem na první zvolení v draftu, který se uskuteční v noci z 21. na 22. června. Šampionát ale ukázal, že Jack Hughes rozhodně číslo jedna být nemusí.


Američané opustili šampionát už ve čtvrtfinále a s nimi i Hughes, který měl nelichotivou bilanci 0+3. Na ledě sice byl vidět a ukázal šikovné ruce, gól ale nevstřelil. A proto se i zápas od zápasu stěhoval z lajny do lajny.
 

S postupem času se na šampionátu rozehrával a nejvíce zazářil ve čtvrtfinále s Ruskem, kde si připsal dvě asistence. "Na ledě jsem se v tomto zápase cítil asi nejlépe z celého turnaje," přiznal Hughes po prohraném duelu.
 

Kromě brzkého konce ale našel Hughes i pozitivní část turnaje. "Byla to pro mě velmi dobrá příprava a pomůže mi v následující sezoně. Naučil jsem se mnoho věcí na ledě i mimo něj," uvedl žhavý kandidát na jedničku draftu.


Z této vysněné pozice ho ale může srazit Kaapo Kakko. Ten na šampionátu září a ukazuje, že je připraven na "dospělácký“ hokej daleko lépe, než jeho americký konkurent. V osmi zápasech nasbíral šest branek a jednu asistenci a teď si zahraje o medaile.


Draft NHL proběhne v noci 21. června a pozici prvního vybírajícího týmu mý New Jersey Devils. A celý hokejový svět bude netrpělivě čekat, jestli sáhne po centrovi v podobě Hughese, nebo zázračném Finovi, který hraje na křídle.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program