Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Klíčový šampionát

Hughes nebo Kakko? Šampionát pořádně zamíchal draftem NHL

Kaapo Kakko a Jack Hughes
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa na Slovensku mělo spoustu hvězd, s blížícím se draftem NHL se ale hodně koukalo i na ty mladé. A ta největší naprosto propadla. Jacka Hughese na plné čáře přejela finská kometa Kaapo Kakko.

Američan Jack Hughes byl velkým favoritem na první zvolení v draftu, který se uskuteční v noci z 21. na 22. června. Šampionát ale ukázal, že Jack Hughes rozhodně číslo jedna být nemusí.


Američané opustili šampionát už ve čtvrtfinále a s nimi i Hughes, který měl nelichotivou bilanci 0+3. Na ledě sice byl vidět a ukázal šikovné ruce, gól ale nevstřelil. A proto se i zápas od zápasu stěhoval z lajny do lajny.
 

S postupem času se na šampionátu rozehrával a nejvíce zazářil ve čtvrtfinále s Ruskem, kde si připsal dvě asistence. "Na ledě jsem se v tomto zápase cítil asi nejlépe z celého turnaje," přiznal Hughes po prohraném duelu.
 

Kromě brzkého konce ale našel Hughes i pozitivní část turnaje. "Byla to pro mě velmi dobrá příprava a pomůže mi v následující sezoně. Naučil jsem se mnoho věcí na ledě i mimo něj," uvedl žhavý kandidát na jedničku draftu.


Z této vysněné pozice ho ale může srazit Kaapo Kakko. Ten na šampionátu září a ukazuje, že je připraven na "dospělácký“ hokej daleko lépe, než jeho americký konkurent. V osmi zápasech nasbíral šest branek a jednu asistenci a teď si zahraje o medaile.


Draft NHL proběhne v noci 21. června a pozici prvního vybírajícího týmu mý New Jersey Devils. A celý hokejový svět bude netrpělivě čekat, jestli sáhne po centrovi v podobě Hughese, nebo zázračném Finovi, který hraje na křídle.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program