Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Peklo na dálnici

HRŮZA: Fanoušci po derby zapálili autobus. Byl u toho i kouč Zeman

Není to tak dlouho, co na dálnici začal hořet autobus s fanoušky německého týmu. Tenkrát to byla vina technické závady. Jenže tentokrát po sicilském derby zapálili autobus sami fanoušci. Do bezpečí musel na silnici odbíhat i český trenér Karel Zeman.

Třetí italská liga se mohla do historie zapsat velkou tragédií mimo hřiště. Po sicilském derby mezi Messinou a Regginou, které domácí vyhráli 2:0, odjížděli hosté autobusem domů. Na jeho palubě seděl i český trenér Karel Zeman, syn slavného trenéra Zdeňka Zemana.

 

 

Jenže na dálnici tým Regginy zažil krušné chvíle. Fanoušci soupeře totiž jejich autobus zapálili a tak z něj muselo uprostřed cesty domů vyskákat více než třicet pasažérů. Mohlo to připomínat požár autobusu fanoušků Bayernu Mnichov, kdy celá konstrukce vozu shořela, ale všichni se dostali včas pryč. Na vině však byla v Německu oproti Itálii technická závada, žádné vandalství.

 


Klub už podal žalobu na neznámého pachatele. Vedení Messiny však popírá, že by za útokem na autobus soupeře byl nějaký jejich příznivec. Přesto byla atmosféra vyhrocená, ještě než se začalo hrát. Jeden z domácích fanoušků udeřil brankáře Regginy a poté se strhla velká potyčka.

 


Naštěstí, stejně jako v listopadu v Německu, ani v Itálii se nikomu nic nestalo. Požár byl uhašen a škoda na autobusu zatím nebyla zveřejněna. Sám Karel Zeman se po celém incidentu pochopitelně rozhněval na sociálních sítích. "Zapálili nám autobus, kde sedělo 35 pasažérů. Prohráli jsme, ale tohle nemělo s fotbalem nic společného" zuřil Zeman.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program