Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nebezpečí mistrovství evropy

Hrozba pro EURO! Ronaldo ohrožuje bezpečnost, tvrdí kouč

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia

Cristiano Ronaldo je v souvislosti s nadcházejícím evropským šampionátem propíraný, aniž by ještě kopl do míče. Právě kvůli útočníkovi Realu Madrid totiž prý hrozí Euru ve Francii velké nebezpečí. Tvrdí to aspoň kouč portugalské reprezentace.

Hvězdný útočník by měl být jednou z hvězd nadcházejícího mistrovství Evropy, současně pro něj ale také představuje obrovskou hrozbu. Proč? To vysvětluje trenér portugalského národního týmu Fernando Santos. "Jak každý ví, Portugalsko je kvůli přítomnosti Cristiana Ronalda považováno za jeden z nejrizikovějších týmů," řekl novinářům poté, co jeho tým podlehl v přípravném utkání Anglii.
 

Přítomnost jednoho z nejlepších fotbalistů světa totiž podle něj zvyšuje riziko teroristického útoku. Francie bude během konání Eura v nejvyšší pohotovosti kvůli teroristickým útokům příslušníků Islámského státu, které se v zemi v uplynulých měsících udály. "Bezpečnost během Eura je klíčovou prioritou pořadatelů, UEFA i francouzských bezpečnostních orgánů," zní z Evropské fotbalové asociace.
 

"Tak jedinečná událost za tak výjimečných okolností vyžaduje zvláštní bezpečnostní opatření," uvědomuje si francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. "Z Eura chceme udělat velký svátek. Nulová bezpečnost znamená stoprocentní riziko, ale stoprocentní bezpečnost neznamená nulové riziko," cituje ministra deník L’Équipe.

Reagoval tak i vzhledem k testu, který měl ukázat, jak "neprodyšné" francouzské stadiony jsou. A zkouška nedopadlo nejlépe. Na zápas Paris St. Germain proti Olympique Marseille fanoušci bez problémů propašovali na tribuny stadionu Stade de France dýmovnice, světlice a další nebezpečné předměty. V tom nepomohla ani opatření UEFA po listopadových útocích.
 

Kolem slavného stadionu vyrostla téměř čtyřkilometrová zeď, kterou diváci projdou jen přes čtyři kontrolní stanoviště. Před zápasem PSG s Marseille ale vznikly velké fronty a na některých místech procházeli diváci na stadion, aniž by prošly přes bezpečnostní rámy.

Ministr Cazeneuve sice řekl, že nedostatky budou napraveny, nicméně tím, že následně všechny vyzval k maximální ostražitosti, vlastně podtrhl svůj výrok o tom, že Francie nemůže zaručit stoprocentní bezpečí návštěvníků.
 

Francouzské úřady očekávají, že na celkem 51 zápasů na deseti stadionech po celé zemi dorazí asi 2,5 milionu fanoušků. V okolí stadionů a dalších velkých městech budou rovněž fanouškovské zóny, v nichž se budou zápasy promítat na velkoplošné obrazovky. Do nich přijde své týmy podpořit zřejmě až osm milionů lidí. 

 

Pavel Vrba k bezpečnostním opatřením na Euru:

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:35

   Ligue 1 Highlights (2)

   15:35

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program