česká naděje

Hronek mezi legendami Red Wings? Má šanci dohnat učitele i megahvězdu

Filip Hronek
Zdroj: Profimedia
Filip Hronek (Detroit Red Wings).
Richard Wagner
Richard Wagner
7.4. 2021 9:58
Téma:
NHL

Filip Hronek září, patří mezi největší esa Detroitu a je velmi blízko k tomu, aby se dostal do velmi zajímavé společnosti dvou obrovských legend celé soutěže. O jaký vybraný kruh jde?

Je mu teprve třiadvacet, ale už přes dva roky patří mezi největší tahouny sestavy Red Wings. Bez nej už si fanoušci ani nedokáží zápasový line-up představit. 

 

Druhá volba Detroitu z draftu 2016 neustále stoupá, zlepšuje své výkony a kromě toho, že je to pravý defenzivní buldok, vydatně podporuje i ofenzivní lajny.

 

Jen známý tím, že dokáže vystřelit z každé pozice a neúnavně dře. "Je to sebevědomý hráč. Tak sebevědomý jako nikdo jiný v mém týmu," pronesl o něm nedávno kouč Jeff Blashill.

 

S dvaadvaceti body je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Detroitu a pokud v této pozici vydrží do konce sezóny, dostane se mezi zajímavé duo.

 

 

Pouze dva beci zatím dokázali v základní části získat titul nejproduktivnějšího hráče Detroitu z pozice obránce a nejsou to žádná ořezávátka.

 

Jako prvnímu se to v roce 1995 povedlo Paulu Coffeymu. Obrovské legendě, která v inkriminovaném ročníku získala svou třetí Norrisovu trofej pro nejlepšího beka celé soutěže.

 

Coffey tehdy zapsal ve zkrácené sezóně v 45 zápasech 58 bodů a zářil i v play-off, kde nakonec Detroit ve finále nestačil na New Jersey.

 

 

Druhým defenzivním štítem, který dokázal v Detroitu vyhrát bodování, je dnes 40letý Niklas Kronwall. Jeden z Hronkových učitelů během jeho vstupu do NHL.

 

V sezóně 2013/14 mu k tomu stačilo 49 bodů v 79 kláních. O prvenství se však podělil se svým krajanem Danielem Alfredssonem, který odehrál o jedenáct zápasů méně.

 

Kronwall opustil NHL po konci ročníku 2018/19, kdy v ní debutoval Hronek. Švédský bek a člen Triple Gold Clubu tak předal rodákovi z Hradce Králové evidetně dost velký balík svých zkušeností.

 

 

Hronek, který se na sezónu připravoval v Mountfieldu, za nějž ve 22 zápasech posbíral 23 bodů, aktuálně odehrál všech dosavadních 41 zápasů.

 

V nich se dokázal dvakrát prosadit a připsat si dvacet asistencí. Na čele bodování má aktuálně náskok dvou bodů na Anthonyho Manthu a Dylana Larkina.

 

Jeho předností je i to, že zbytečně nevysedává na trestné lavici. Dosud byl vyloučen jen šestkrát.

 

Takto se Filip Hronek prosadil parádní střelou přes celé kluziště:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín evropské ligy (13)

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program