Biatlon Světový pohár

SENZACE: "Masák" ovládla Koukalová, třetí Puskarčíková!

Gabriela Koukalová a Eva Puskarčíková
Zdroj: ČTK

Vynikající závod s hromadným startem žen mají za sebou české reprezentantky Gabriela Koukalová a Eva Puskarčíková. Po vynikající střelbě v Oberhofu bere Koukalová další zlatou medaili, Puskarčíková skončila na bronzovém stupínku. Mezi Češkami dojela na druhém místě domácí Laura Dahlmaierová.

Hned dvě medaile získala Česká republika v závodě s hromadným startem žen, ve kterém vyhrála Gabriela Koukalová, bronz pak získala Eva Puskarčíková. Na trati dlouhé 12,5 km skončila druhá německá biatlonistka Laura Dahlmaierová.

Mezi české biatlonistky se vklínila Němka Laura Dahlmeierová, která na Koukalovou ztratila 31,5 sekundy. Puskarčíková za vítězkou zaostala o 45,4 sekundy. Díky tomuto úspěchu se Koukalová dostala v hodnocení Světového poháru před finskou závodnici Kaisu Mäkäräinenovou, vede před ní o pět bodů.