Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 10. 2018
Fotbal Hráči v baru

Hříšník Weiss si sype popel na hlavu: Rezignace Kozáka mě mrzí!

Vladimír Weiss a Ján Kozák
Zdroj: Profimedia
Vladimír Weiss a Ján Kozák

Hlavním sportovním tématem posledních dnů na Slovensku je rezignace trenéra fotbalové reprezentace Jána Kozáka. Ten se své funkce vzdal po prohře s Českou republikou v Lize národů. Hlavním důvodem však bylo nevhodné chování sedmi hráčů, kteří šli po utkání do baru. Jedním z té sedmičky hříšníků je i Vladimír Weiss, který se však veřejně omluvil.

Pro Weisse to nebyl zdaleka první průšvih během profesionální kariéry. Tak třeba v dubnu 2017 měl řídit svůj luxusní automobil pod vlivem alkoholu.

 

 

Právě on byl i mezi sedmi hráči, kteří šli po reprezentačním zápase do baru. "Chci vyjádřit upřímnou lítost nad událostí, která se odehrála po zápase s Českem. Tím, že jsem nerespektoval harmonogram reprezentačního týmu, jsem poškodil dobré jméno slovenského fotbalu, které jsem i já pomáhal budovat," uvedl Weiss mladší na svém facebooku.

 

Osmadvacetiletý záložník katarského Al-Gharafa SC si i vyčítal, že skončil u národního týmu trenér Kozák. "Mrzí mě, že jsem zklamal důvěru pana trenéra Kozáka a realizačního týmu. Jsem si vědom, že mé chování nebylo korektní ani vůči spoluhráčům a že je negativní vnímáno i veřejností. Touto cestou se chci veřejně omluvit as pokorou přijmout následky, které vyplývají z porušení statutu reprezentanta," pokračoval Weiss.

 

 

V národním týmu ale končit nechce, naopak. "Zároveň chci své další úsilí věnovat tomu, abych získal zpět narušenou důvěru, protože reprezentovat Slovensko je bez ohledu na nedávné události, mou největší prioritou a otázkou hrdosti," zdůraznil fotbalista.

 

A na závěr poděkování… "Toto veřejné vyjádření je zároveň i osobním vzkazem trenérovi Kozákovi, kterého si vážím a děkuji mu za všechno, co pro mě a Slovenské reprezentaci udělal," dodal Weiss.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   15:20

   Off-road Maraton (1)

   15:45

   Natural Track Luge - World Championship

   16:10

   Proběhni.se 2019

   16:25

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   16:45

   Teleshop

   17:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program