Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

sbohem pocta legendě

Hrdinka i kamarádka. Nejen sportovci se loučili s Čáslavskou

Loučení s Věrou Čáslavskou
Zdroj: ČTK
Loučení s Věrou Čáslavskou

Osobnosti českého sportu dnes v Národním divadle vzpomínaly na Věru Čáslavskou nejen jako na skvělou gymnastku, ale také jako na silného člověka, který se musel vypořádat s těžkým životem.

Mezi nejváženějšími hosty více než hodinového představení pojatého jako oslava legendární sportovkyně byla i olympijská vítězka z Helsinek Dana Zátopková, která za týden oslaví 94. narozeniny.

"Pro mě to byla kamarádka, která sice byla o dvacet let mladší, ale moc dobře jsme si spolu rozuměly," řekla po vzpomínkovém programu Zátopková. "Nakonec jsem, bohužel, přišla na její vzpomínkový pohřeb," litovala.


Na Věře Čáslavské si cenila nejen jejího gymnastického umění. "Ale nejvíc jsem hodnotila tu její statečnost, s kterou snášela všechny ty životní kotrmelce, které musela zažít," uvedla bývalá oštěpařka.
 

Dnešní den zvládla emočně bez problémů. "Docela v pohodě, protože to už jsou jen vzpomínky a ty jsou samé hezké," podotkla. "Navíc jsem tady potkala strašně moc kamarádů i kolegů, kteří se mnou ještě závodili, což je co říct, o některých jsem ani nevěděla, že jsou ještě mezi námi," usmála se Zátopková. "Kolem mě už to padá a žiju v lese, ve kterém se kácí stromy, musím si holt dávat pozor a chodit opatrně," doplnila.
 

Olympijský šampion v judu Lukáš Krpálek se se sedminásobnou zlatou medailistkou z OH Čáslavskou příliš neznal, potkal se s ní jen několikrát. "Vím už z dětství, jaká to byla obrovská sportovkyně, ostatním se o takových úspěších může jen zdát. Ale byla to hlavně i úžasná osobnost. Hrozně si jí vážím i toho, že si vždy stoprocentně stála za svým názorem," uvedl Krpálek. "Myslím, že to bylo hezké a důstojné rozloučení. Zasloužila si to, jsem rád, že jsem mohl být u toho," prohlásil.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program