video krásné české akce

Hrdina, Straka, Eliáš. Takhle Jágr válel po boku českých parťáků!

Jaromír Jágr (vpravo) s Martinem Strakou
Zdroj: profimedia.cz
Jaromír Jágr (vpravo) s Martinem Strakou

V NHL prošel už osm klubů a s výjimkou Dallasu se v každém z nich potkal alespoň s jedním krajanem. Ani na Floridě nezůstane Jaromír Jágr sám. Vedení Panthers přivedlo české legendě útočníka Jiřího Hudlera s obráncem Jakubem Kindlem. Dočkáme se nějakých povedených akcí, které ponesou výhradně českou značku? Jágr už v minulosti ukázal, že po boku svých krajanů dokáže velké věci.

Není překvapením, že vůbec nejvíc krajanů Jágr potkal během svého angažmá v Pittsburghu, kde svoji kariéru v zámoří odstartoval. Kromě Jiřího Hrdiny, Jiřího Šlégra a Roberta Langa hrál i po boku Martina Straky. A právě ve spolupráci se současným plzeňským šéfem vstřelil – podle svých slov – zřejmě svůj nejdůležitější gól v NHL.


Musíme se vrátit do roku 1999. Pittsburgh se celý rok finančně trápil a před play-off dokonce vedení klubu vyhlásilo bankrot. Dluhy byly tak velké, že „Tučňáci“ potřebovali postoupit minimálně do druhého kola.
 


„V úvodním kole prohráváme s New Jersey Devils 2:3 na zápasy. Šestý zápas se hraje v Pittsburghu, a pokud se prohraje, může to být i poslední… Pro nesplácení dluhů by se klub musel stěhovat do nového města Kansas City. Na tento zápas se vracím do sestavy i já (po desetidenní absenci zaviněné zraněním). Utkání se dostává do prodloužení, kde po nádherné přihrávce od Martina Straky dávám vítězný GÓL. Byl to pravděpodobně můj nejdůležitější gól, který jsem v NHL vstřelil. Vyhráli jsme i zápas číslo sedm, postoupili jsme do druhého kola a díky tomu se v Pittsburghu hraje hokej i dneska,“ vzpomínal Jágr.A v Pittsburghu ještě zůstaneme. Jágr se mohl v úvodu svého zámořského angažmá spolehnout na pomoc zkušeného Jiřího Hrdiny, který se naopak s kariérou pomalu loučil. A právě ve spolupráci s trojnásobným vítězem Stanley Cupu vstřelil Jágr dva krásné góly v první polovině sezony 1991/1992. 
Teď už přesuňme do roku 2013, kdy už Jágr válel v dresu New Jersey. V týmu Devils také neměl nouzi o krajany a často těžil ze spolupráce s obráncem Markem Židlickým a útočníkem Patrikem Eliášem. Prvně jmenovaný připravil slavné 68 krásnou přihrávkou vítězný gól v prodloužení utkání s Los Angeles.A teď neméně povedená spolupráce s druhou českou legendou, která si během své kariéry v zámoří vydobyla značný respekt. V lednu 2014 při utkání pod širým nebem zamotal Jágr hlavy vem obráncům Rangers včetně gólmana Lundqvista a na zlatém podnose naservíroval puk Patriku Eliášovi. Ten už neměl problém skórovat. Tohle byla prostě paráda!


 

Související témata:
pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program