Publikováno 26. 11. 2017
NHL Životní příběh

Hrdina Calgary David Rittich? Před čtyřmi lety ještě chytal v 1. lize!

David Rittich
Zdroj: NHL media

Český brankář David Rittich má za sebou první (celý) odchytaný zápas v NHL a to hned s vítěznou premiérou. Přitom ještě před čtyřmi lety tento jihlavský rodák chytal za Duklu ve druhé nejvyšší české soutěži. Po utkání s Coloradem hojně plní titulky nejen zámořských médií.

Je to zhruba 24 hodin, co Calgary povolalo z farmy do prvního týmu gólmana Davida Ritticha a opačným směrem se vydal Švéd Eddie Läck. Jihlavská naděje dostala ihned šanci a vyrazila s týmem okolo Jaromíra Jágra a Michaela Frolíka do Colorada. Tam si Rittich připsal 24 úspěšných zákroků, ale především výhru 3:2.

 

 

Nebyl to sice první odchytaný zápas Davida Ritticha v NHL (v loňské sezoně si odchytal třetí třetinu proti San Jose), ale byl to jeho první celý zápas v nejslavnější hokejové lize světa. Navrch tedy i s premiérovou výhrou. A v neposlední řadě byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

 

Kdo to je ale David Rittich?

 

Tento pětadvacetiletý sympaťák si o velký hokej řekl ve druhé nejvyšší české soutěži. V té chytal za rodnou Jihlavu a to ještě před čtyřmi roky. V té době si však odbýval i svou první sezonu v extralize, kam si ho vytáhla Mladá Boleslav, které před dvěma lety pomohl až k účasti v semifinále.

 

David Rittich
Zdroj: Lukáš Jůdl David Rittich za Duklu Jihlava.

 

Rittich má výborné parametry moderního brankáře, vždyť měří 191 centimetrů. Sám ještě před pár lety netušil, že by NHL byla reálná. Před sezonou by zase neřekl, že si někdy zahraje v týmu s Jaromírem Jágrem. Prožívá zkrátka pohádku a čeští fanoušci věří, že bude dlouhá a s povedeným koncem. Další zápas čeká Calgary ve středu ráno (českého času) s Torontem. Dostane Rittich znovu šanci?

 

Anketa

Bude podle vás David Rittich chytat stabilně za Calgary?

Hlasovalo 264 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Proběhni.se 2019

   17:10

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:25 16:50

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   19:05

   Premier League Darts 2019

   21:30

   Truck Racing Magazine (2)

   21:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program