byl na golfu

Hrát NHL bez diváků je kravina, tvrdí Voráček. Trénovat ještě nezačal

Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 11. 5. 2020
Téma:
NHL

Využili volna a vyrazili na golf. Čeští hokejisté Jakub Voráček s Radko Gudasem a bývalým brankářem Ondřejem Pavelcem strávili pondělní den v Berouně. Při té příležitosti také okomentovali možný restart NHL.

Ze zámoří přicházejí různé scénáře, jak se má nejslavnější hokejová liga dohrát. Hovoří se o neutrálních místech, na kterých nebuou žádní diváci. To si ale čeští hokejisté nedokážou moc představit.
 

„Hrát bez diváků je kravina. Snaží se vymyslet nějaké varianty, které by k dohrání vedly, ale bez diváků, na neutrálních místech. Už v loni v rozhovoru jsem říkal, že se mi to moc nezdá. Je to blbost, protože by to bylo hrozně divný a ztratilo by to takovou tu šťávu,“ má jasno Voráček.


 

„Hokej bez diváků to je… hodně těžký. Přece jenom těch 18 tisíc dokáže toho člověka trochu jinak vyburcovat. Nedokážu si moc představit, jaké by to bylo, kdyby člověk vstoupil do haly a nikdo by tam nebyl,“ přitakává Gudas.
 

Stejný názor má i nyní už bývalý hokejový brankář Ondřej Pavelec. „Vůbec si to nedokážu představit. Zažili jsme to, když jsme začínali, ale to aspoň na té tribuně někdo byl, když počítám rodiče a skauty. Proto si myslím, že by se NHL neměla hrát a měla by se soustředit na příští sezonu, aby se rozběhla tak, jak je v plánu. Pro lidi, co koukaj v televizi, je to jedno, ale pro kluky by to bylo šílený.“Pro Voráčka s Gudasem je také těžké přizpůsobit trénink. „Není to optimální nevědět, na kdy se připravit. Nevíme, na kdy naladíme formu. Máme takové udržovací tréninky, aby tělo nezlenivělo. Nikdo nám ale nedokáže říct, jestli se to rozjede za dva, tři nebo čtyři týdny. Je to jen taková udržovačka,“ říká Gudas.
 

To Voráček se zatím vůbec nepřipravuje. „Dá se říct, že mám vlastně léto, jen to mám o tři měsíce dřív. Pro mě se nic nezměnilo. Akorát teď začnu trénovat. Když se začne v červenci, tak nějakých 6 týdnů přípravy stačí.“


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program