nezvyklé podmínky

Hrát bez diváků je smutnější, než tanec s vlastní sestrou, říká Enrique

Luis Enrique
Zdroj: Profimedia
Luis Enrique
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:

Trenér španělské fotbalové reprezentace Luis Enrique se vyjádřil k současnému fotbalovému dění. Chápe sice, že nepřítomnost fanoušků je na místě, ale přijde mu to smutné. Dokonce to popsal slovy: "Smutnější než tanec s vlastní sestrou."

Luis Enrique je trenérem španělské fotbalové reprezentace. Loni si od této funkce musel vzít pauzu, neboť jeho dcera bojovala s rakovinou a následně svůj boj prohrála. V listopadu se ale vrátil zpět do funkce a vede tak jeden z nejsilnějších národních týmů světa.


Předtím trénoval Barcelonu, za kterou odehrál v aktivních letech přes 200 zápasů a hrál i za španělskou reprezentaci. Jeho názory tak mají velkou váhu a pro španělský pořad Colgados del aro se rozpovídal o současné situaci ve fotbalovém světě.


"Hrát bez fanoušků je smutnější, než tancovat s vlastní sestrou. Není to vůbec atraktivní," zaglosoval Enrique. "Sledoval jsem německý fotbal a je to smutná podívaná. Slyšíte hlasy, a slyšíte dokonce i nadávky," povzdechl si španělský trenér.Enrique chápe, že fotbal je také velký byznys, ve kterém jde o obrovské množství peněz a zároveň je z pohledu fanouška rád, že může sledovat sport. "Sledovat znovu fotbal nebo jakýkoliv sport je z pohledu fanouška zajímavé," uvedl.


"Byl bych rád, kdyby se začlo hrát co nejdříve to bude možné. Vůbec se nebojím," prozradil Enrique, že strach z koronaviru nemá.


"Trochu jsem se bál o své rodiče, rodiče mé ženy, všechny starší lidi a vůbec všechny, kdo by tím mohli trpět. Ale na osobní úrovni nemám absolutě žádný strach," dodal ke svému názoru na nemoc, jenž ovlivňuje celý svět.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   18:35 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program