Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.4. 2017 14:56
nba hvězdy jako lidé

Hráli pro ní! Boston zázračně otočil, sílu dodala smutná událost

Boston Celtics
Zdroj: Twitter
Boston Celtics

Je to klub se slavnou minulostí, ale v posledních letech se spíš hledal. Jenže v právě probíhajícím play off NBA je z týmu Boston Celtics zase cítit obrovská síla a víra. Tým se semkl a hraje pro ní. Pro sestru Isaiaha Thomase...

Ta zpráva přišla jak blesk z čistého nebe a jedna z největších hvězd NBA tomu nemohla uvěřit. Při autonehodě zemřela 22letá Chyna Thomasová. Isaiah se to dozvěděl jen pár hodin před začátkem play off série s Chicagem.


S tou smutnou zprávou se musel vypořádat a snad měla i vliv na vývoj série. Bulls první dva zápasy vyhráli a vypadalo to, že Boston odklidí z cesty.


Jenže pak se na facebookovém profilu Celtics objevila fotka, která doprovází obrat v sérii. Hráči Bostonu na ní jsou semknutí a nastupují k utkání. Na sociálních sítích pak samozřejmě nemohl chybět ani hashtag #forher - pro ní.

Boston Celtics
Zdroj: Twitter Boston Celtics

Ano, Boston opravdu hraje pro Chynu Thomasovou a zvládl otočit sérii s Chicagem z 0:2 na 4:2, což se v historii NBA podařilo jen čtyřem týmům.


Isaiaha Thomase pak ještě čeká rozloučení se svou sestrou. pohřeb se koná ve Washingtonu v sobotu. A po něm se zase bude muset život vrátit zpět do reality. Thomas se se svými Celtics postaví Washingtonu, za které hraje i Tomáš Satoranský.


První zápas série začne už v neděli večer v 19 hodin a přímým přenosem ho bude vysílat NOVA Sport. Nedělní basketbalové menu pak bude pokračovat sedmým duelem série mezi Clippers a Utahem.

 

ram TN.cz