wta praha

Hradecká s Bouzkovou slaví deblový triumf, singl ovládla Krejčíková

David Panuška
18.7. 2021 13:06

Lucie Hradecká a Marie Bouzková ovládly domácí deblový turnaj v Praze, kde přehrály srbsko-slovenskou dvojici. Těžkou bitvu opanovaly ve dvou setech a přesně po sto minutách. České finále nabídla i dvouhra, kde Barbora Krejčíková přejela krajanku Martincovou.

První čtyři gemy si obě deblové dvojice pohlídaly, následně ale české tenistky ztratily podání dvakrát v řadě a prohrávaly již 3:5. Když už to ovšem vypadalo na konec první sady, Hradecká s Bouzkovou se zvedly.

Češky dokonce otočily na 6:5, ale po čtyřiapadesáti minutách se rozhodlo až v tiebreaku. Bouzková s Hradeckou vyhrály 7:3. Hned první gem druhého setu přišel brejk domácích hráček.

Následoval festival ztracených podání, nakonec jich bylo od stavu 2:2 šest v řadě. Toto prokletí zlomily Češky za stavu 5:4, kdy poslední gem vyhrály a dovolily soupeřkám jediný fiftýn.

Po ceremoniálu přišlo na řadu i finále singlu, kde Barbora Krejčíková vyzvala rodačku z Prahy Terezu Martincovou. První set zvládla naprosto jasně 6:2 po sedmatřiceti minutách.

Druhý set byl ještě jednoznačnější. Tereza Martincová totiž neuhrála jediný set a dostala od aktuálně jedenácté hráčky světa kanára. Krejčíková tak ovládla již třetí tenisový turnaj v roce 2021.