Extraliga Semifinále play off

Hradec vyrovnanou bitvu prohrál, Kometa je tak krok od finále!

Kometa Brno vs. Hradec Králové

Byla to obrovská bitva v pátém semifinálovém utkání mezi hradeckými hokejisty a brněnskou Kometou. Zvládlo ji však velmi těsně ubojovat Brno, které vyhrálo 3:1 a ujalo se tak vedení v sérii 3:2 na zápasy. Brněnský tým má tak mečbol a je jen jediný krok od finále české extraligy.

Série mezi Hradcem Králové a Brnem se vrátila znovu do královského města a to za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy. Skóre tohoto velmi důležitého utkání otevřel obránce Jakub Krejčík, který v 11. minutě využil tvrdou střelou dvojnásobnou početní převahu.

O téměř osm minut později vyrovnal Tomáš Knotek, který znovu potvrdil skvělou formu ve vyřazovacích bojích. Jenže i Jakub Krejčík měl povedený večer a přesným „tahákem“ od modré překonal rovněž vynikajícího Rybára podruhé v utkání.

Hradec Králové měl ve třetí části velký tlak a mnoho šancí na vyrovnání. Dvě minuty před koncem základní hrací doby ještě odvolal trenér Sýkora gólmana Patrika Rybára z brankoviště a zkusil hru v šesti. Jenže domácí z toho nic nevytěžili a Tomáš Vondráček prvním gólem v play off stanovil brankou do odkryté sítě konečné skóre 3:1 pro Kometu.

• 01:05 03:20