Filip Hronek se raduje ze vstřelené branky
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Aktualizováno 20:20
11.11. 2020 17:57

Hokejová extraliga si na středu přichystala pět utkání a jako první šly do akce Hradec Králové a Vítkovice. Hradečtí v pondělí ve Vítkovicích padli 1:2 a nyní doma svému soupeři porážku vrátili. Filip Hronek byl blízko ke vstřelení hattricku.

Poslední vzájemný duel vyhrály doma Vítkovice a začly lépe i ve středečním zápase. Dominik Lakatoš skóroval již v páté minutě. O srovnání se v páté minutě druhé třetiny zasloužil se štěstím Radek Smoleňák.

Petr Koukal chtěl vyhodit puk ze své třetiny aniž by věděl, že vyloučený Smoleňák se již vrátil na led. Koukalovo vyhození našlo přesně Smoleňáka a hokejista se zkušenostmi z NHL samostatný nájezd proměnil.

Třetí třetina patřila Filipu Hronkovi. Ten se nejprve prosadil v přesilovce, čímž poslal domácí do vedení a v 58. minutě navýšil vedení na 3:1, když si jeho přihrávku srazil do vlastní brány Polášek. Hostům o 19 vteřin později vrátil naději Jan Hruška, ale další branku ani při hře bez gólmana Vítkovice nepřidaly.

Naopak Filip Hronek se ještě pokoušel zasáhnout opuštěnou bránu, jenže neuspěl. Pokud by odkrytou klec zasáhl, mohl si připsat hattrick v jedné třetině, což je u obránců skutečný unikát. Že Hronek umí trefit prázdnou bránu ukázal v uplynulé sezoně NHL, kdy komentátoři jeho zásah hodnotili jako nejlepší gól do prádné brány v historii.