běžně poráží muže

Slovensko bude na virtuálním MS v hokeji reprezentovat žena

Zena slovensko NHL
Zdroj: y-zone.sk
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 23. 5. 2020
Téma:

Vedení IIHF se rozhodlo, že když se kvůli novému koronaviru nebude konat mistrovství světa v ledním hokeji, uspořádá ho alespoň v přátelské virtuální podobě. Z šestnácti elitních států se kvalifikují dva nejlepší zástupci, kteří budou reprezentovat svoji zemi na mistrovství světa v hokejovém herním simulátoru NHL 20.

V esportových hrách u nás i ve světě obecně dominují muži, kteří mají k videohrám všeobecně prokazatelně o něco blíž. Ve virtuálním prostředí se ale čas od času dočkáme i hráček, které mnohé své mužské protějšky dokážou předčit a patří k absolutní světové špičce. Tou úplně nejznámnější je asi Kanaďanka Scarlett, která ovládla i několik obřích světových turnajů ve hře StarCraft 2.
 

Velké pozdvižení ale v posledních dnech strhla dlouhodobá přední hráčka česko-slovenské scény Sandra „Lady Brunette“ Demitrová, která se kvalifikovala za Slovensko spolu s hráčem Fenomen36363. Oba dva slovenští reprezentanti se probojovali na mistrovství světa v konkurenci více než 150 hráčů. Lady Brunette hrála na Xboxu a Fenomen36363 na konzoli PS4.
 


 

Lady Brunette na česko-slovenské NHL scéně není v žádném případě nováčkem. V turnajích se totiž pohybuje už několik let a mezi její největší úspěchy patří i vítězství na Mistrovství Slovenské republiky v elektronických sportech v roce 2018. Díky tomuto úspěchu se stala vůbec první ženskou esportovou mistryní Slovenska. 
 
 
Své reprezentanty zná už také Česká republika, kde se do kvalifikačních bojů zapojilo přes 170 hráčů. Nejvíce se v turnaji na PS4 dařilo Josefu „Pepcastachurcik“ Stachurovi, který získal v nedávné Esport hokejové lize bronz, když reprezentoval klub HC Kometa Brno.
 
 
 
V české kvalifikaci na Xboxu dokázal nakonec zvítězit Jaroslav "Jarin87" Řehoř, který v EHL obsadil druhé místo. Tehdy spolu s Tejkyyym působil v dresu Rytířů Kladno. Oba vítězové zmiňované Esport Hokejové Ligy v kvalifikačních turnajích naopak pohořeli. Zástupci Mladé Boleslavi zkusili své štěstí na PS4, ale Kumbik vypadl v semifinále a Jifi23 podlehl právě proti Pepcastachurcikovi v napínavém finále.
 
 
 
Mistrovství světa startuje 29. května a 7. června se odehraje finále. Zápasy všech šestnácti reprezentací budete moci sledovat na oficiálním Twitch kanále IIHF. 

 

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program