běžně poráží muže

Slovensko bude na virtuálním MS v hokeji reprezentovat žena

Zena slovensko NHL
Zdroj: y-zone.sk
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
23.5. 2020 10:05
Téma:

Vedení IIHF se rozhodlo, že když se kvůli novému koronaviru nebude konat mistrovství světa v ledním hokeji, uspořádá ho alespoň v přátelské virtuální podobě. Z šestnácti elitních států se kvalifikují dva nejlepší zástupci, kteří budou reprezentovat svoji zemi na mistrovství světa v hokejovém herním simulátoru NHL 20.

V esportových hrách u nás i ve světě obecně dominují muži, kteří mají k videohrám všeobecně prokazatelně o něco blíž. Ve virtuálním prostředí se ale čas od času dočkáme i hráček, které mnohé své mužské protějšky dokážou předčit a patří k absolutní světové špičce. Tou úplně nejznámnější je asi Kanaďanka Scarlett, která ovládla i několik obřích světových turnajů ve hře StarCraft 2.
 

Velké pozdvižení ale v posledních dnech strhla dlouhodobá přední hráčka česko-slovenské scény Sandra „Lady Brunette“ Demitrová, která se kvalifikovala za Slovensko spolu s hráčem Fenomen36363. Oba dva slovenští reprezentanti se probojovali na mistrovství světa v konkurenci více než 150 hráčů. Lady Brunette hrála na Xboxu a Fenomen36363 na konzoli PS4.
 


 

Lady Brunette na česko-slovenské NHL scéně není v žádném případě nováčkem. V turnajích se totiž pohybuje už několik let a mezi její největší úspěchy patří i vítězství na Mistrovství Slovenské republiky v elektronických sportech v roce 2018. Díky tomuto úspěchu se stala vůbec první ženskou esportovou mistryní Slovenska. 
 
 
Své reprezentanty zná už také Česká republika, kde se do kvalifikačních bojů zapojilo přes 170 hráčů. Nejvíce se v turnaji na PS4 dařilo Josefu „Pepcastachurcik“ Stachurovi, který získal v nedávné Esport hokejové lize bronz, když reprezentoval klub HC Kometa Brno.
 
 
 
V české kvalifikaci na Xboxu dokázal nakonec zvítězit Jaroslav "Jarin87" Řehoř, který v EHL obsadil druhé místo. Tehdy spolu s Tejkyyym působil v dresu Rytířů Kladno. Oba vítězové zmiňované Esport Hokejové Ligy v kvalifikačních turnajích naopak pohořeli. Zástupci Mladé Boleslavi zkusili své štěstí na PS4, ale Kumbik vypadl v semifinále a Jifi23 podlehl právě proti Pepcastachurcikovi v napínavém finále.
 
 
 
Mistrovství světa startuje 29. května a 7. června se odehraje finále. Zápasy všech šestnácti reprezentací budete moci sledovat na oficiálním Twitch kanále IIHF. 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program