finále poháru

Hráči Sparty jsou odpočatí a natěšení, Dočkal by se penalty nebál

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia
Bořek Dočkal
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 30. 6. 2020
Téma:

Fotbalisté Sparty šli do posledního ligového utkání ve značně obměněné sestavě, cíl byl totiž jasný - pošetřit síly na středeční finále poháru. Sparta má příležitost vyhrát po šesti letech trofej, ale bude se muset vypořádat i s nevýhodou venkovního prostředí.

Bořek Dočkal už zažil finále domácího poháru v dresu obou klubů, ale zatímco v roce 2014 se z trofeje ve sparťanském dresu radoval, v roce 2008 to byla i jeho neproměněná penalta, která znamenala, že jeho Liberec ve finále podlehl Spartě.


Přestože je to dlouhých dvanáct let, na svou neproměněnou penaltu si stále pamatuje, trauma z ní však nemá. "Pokud by penaltový rozstřel měl přijít, tak bych se toho nebál," prozradil Dočkal na tiskové konferenci, že by mu nevadilo zapojit se do penaltové loterie.


Kapitán Sparty chápe, že výhra je důležitá nejen pro samotný zisk trofeje, ale i pro nasazení do evropských pohárů příští sezonu. Za třetí místo v lize je totiž druhé předkolo EL, ale za výhru v poháru dokonce třetí předkolo. "Z tohoto pohledu je to důležité se dostat o to jedno předkolo dál, když se hraje zrádně jen jeden zápas toho předkola. Jednak je to trofej a zároveň motivace hrát kvalitní zápasy na evropské scéně," hodnotil.To, že je spousta z jeho spoluhráčů ještě velmi mladých a nezkušených chápe i v jistém ohledu jako výhodu. "Ty zápasy šly v tak rychlém sledu, že by nebylo dobré předbíhat. Někdy je dobré nad tím tolik nepřemýšlet, ta mladická bezstarostnost je někdy lepší," dal Dočkal vzpomenout na náročný našlapaný jarní program.


Trenér Václav Kotal očekává velkou bitvu, kterou by mohl rozhodnout jediný gól. "Naposledy jsme Liberec porazili, ale soupeř se z toho mohl poučit," varoval Kotal.Pohárové finále se letos nehraje na neutrální půdě, ale na hřišti níže postaveného týmu v lize, tedy Liberce, Kotal však cítí ze svého týmu sílu. "Hráči si odpočali a jsou natěšení na finále. Věřím, že všichni jsou připraveni dobře,“ hodnotil aktuální atmosféru v týmu před předzápasovým tréninkem. Finále se odehraje ve středu večer.

Anketa

Jak myslíte, že dopadne finále poháru?

Hlasovalo 17 lidí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program