proti rasismu

Hráči NHL se postavili na odboj! Reavesově řeči přikyvoval stohlavý dav

Hokejisté NHL se vyjádřili proti rasismu
Zdroj: Repro: Youtube NHL
Hokejisté NHL se vyjádřili proti rasismu.
Richard Wagner
Richard Wagner
28.8. 2020 12:06
Téma:
NHL

Hokejisté z NHL se připojili k protestům proti rasismu. Vedení soutěže odložilo čtvrteční a páteční bitvy. Za všechny vystoupil Ryan Reaves z Vegas Golden Knights. Jeho proslovu jako jeden muž přikyvovala stovka dalších hokejistů.

Místo boje na ledové ploše se v edmontonské Roges Aréně sešli hokejisté, kteří se připojili ke kampani proti rasismu. Nejen americkou společností otřásl zásah policisty ve městě Kenosha, který sedmi ranami do zad postřelil Jacoba Blakea.

 

Na vzdor proti dalšímu útoku proti občanovi tmavé pleti se sešli hráči v prázdné hale a před novináři přednesli svůj postoj. Do první řady se postavil 33letý útočník Golden Knights Ryan Reaves. "Jdu po boku všech kluků do války. Na ledě je nenávidím, ale teď na ně mohu být hrdý víc než kdy jindy. Prohlášení, které jsme tu učinili, bude ještě dlouho rezonovat," pronesl známý rebel.

 

 

"Když se podíváte tady po aréně, tak vidíte velkou spoustu bílých hráčů. Myslím si, že už jen tohle je zaujmutí postoje a jasné vyjádření našeho názoru," řekl Reaves.

 

NHL odložila čtvrteční a páteční zápasy na protest proti rasistickému útoku. Podívejte se na reportáž Sportovních novin:

 

Útočník Zlatých rytířů také ocenil přístup dalších soutěží. "Je skvělé, že to udělala už NBA a stejně tak MLB, MLS a WNBA. V těchto ligách mají hodně černých hráčů, my nikoliv. Ale pro všechny tyto sportovce mám vzkaz: Víte co? Vidíme také problém. A stojíme za vámi."

 

 

Vedle Reavese se do linie řečníků postavil kapitán Vancouveru Bo Horvat, spoluhráči Pavla Francouze z Colorada Nazem Kadri a Pierre-Edouard Bellemare a také Jason Dickinson, který už se společně s Reavesem a brankářem Vegas Robinem Lehnerem a spoluhráčem z Dallasu Tylerem Seguinem vyjádřili svůj názor pokleknutím během hymen při utkání skupiny o umístění.

 

 

Reaves také prozradil, jak celá konference vznikla. "Ve čtvrtek mi přišla SMS od bývalého spoluhráče Kevina Shattenkirka z Tampy. Ptal se, jak to vypadá v naší konferenci a zda plánujeme nějaké kroky. Následně mi napsali kluci z Canucks, že se chtějí sejít, a ať vezmu své spoluhráče.“

 

Podívejte se na celý projev hráčů Západní konference v Rogers Aréně. NHL jej zveřejnila na svém Youtube kanále:

 

Iniciativu hráčů NHL podpořil i nejstarší hráč v soutěži a kapitán Bostonu Zdeno Chára, který je se svým celkem v Torontu. "Podporujeme boj proti rasismu a nespravedlnosti. Jsou různé cesty, jak to vyjádřit a hráči NBA to udělali bojkotem zápasu. My to podporujeme."

 

 

Soutěž odložila dva čtvrteční a stejný počet pátečních zápasů. Pokračovat by měla o víkendu zápasem mezi Islanders a Pittsburghem, který vysílá od 18.00 stanice Nova Sport 1.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program