Nesouhlasil

Hráči Arsenalu se shodli na snížení mzdy, ten nejlépe placený odmítl

Mesut Özil
Zdroj: Profimedia
Mesut Özil
Jiří Průša
Jiří Průša
21.4. 2020 20:09
Téma:

Fotbalisté a realizační tým fotbalového Arsenalu došli ke společnému závěru, že si dobrovolně sníží mzdy o jednu osminu. Nesouhlasili s tím však úplně všichni. Dohodu údajně nepodepsal nejlépe placený hráč týmu Mesut Özil.

Hráči A-týmu Arsenalu a členové realizačního týmu dospěli ke společné dohodě. Aby tým finančně nestrádal v době koronavirové krize, když se příjmy klubu značně snížily, obětují hráči a trenéři jednu osminu (12,5 %) ze svých platů. Arsenal o tom informoval na svých webových stránkách.


Jenže všechno není tak růžové, jak se zdá. Deník Mirror informoval, že tři hráči s dohodou nesouhlasili a jedním z těch tří by měl být i nejlépe placený hráč týmu, Mesut Özil.


Özil vydělává 350 000 liber týdně (přibližně 11 milionů korun). Při obětování jedné osminy by tedy rozhodně nijak nestrádal, na druhou stranu jde o více než milion týdně. Německý záložník údajně není proti snížení platů, jen si chce být jistý, jaký vliv bude mít současná koronavirová krize na klubovou ekonomiku.Hráčův agent Erkut Sogut již dříve řekl, že snížení platů je možné, ale není k němu důvod, když klub stále může dosáhnout stejného zisku jako předcházející rok. "Jaký konkrétní finanční dopad to bude na klub mít uvidíme za tři až šest měsíců, nyní to vidět nemůžeme," uvedl Sogut. Pokud by Özil dostal důkaz, že příjmy klubu opravdu klesnou, protože se sezona nedohraje, je prý ochoten obětovat klidně větší část své gáže.


Většina hráčů se tedy dohodla, že obětuje 12,5 % ze svého příjmu po celý rok. Tato částka jim však bude navrácena, pakliže se tým v následujících dvou sezonách probojuje do Ligy mistrů. Když se Gunners dostanou do Evropské ligy dostanou zpět 7,5 %.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program