Otava redakční fotka
Marek Otava
29.9. 2020 4:45
NHL

Letošním vítězem slavného Stanley Cupu se stávají hokejisté Tampy Bay! Lightning dokázali v šestém finálovém duelu porazit Dallas Stars 2:0 a po šestnácti letech opět zvednou nad hlavu tuto cennou trofej. Slavit můžou i čeští hokejisté Ondřej Palát a Jan Rutta.

Je rozhodnuto! Slavný Stanleyův pohár letos míří na Floridu. V šestém finálovém duelu dokázali zvítězit hokejisté Tampy Bay 2:0 nad Dallasem Stars a sérii ovládli v poměru 4:2.

Parádní hokej v rozhodujícím zápase předváděly obě strany, prosazovali se však jenom Lightning. První gól vstřelil v úvodní třetině Brayden Point, který patřil spolu s Nikitou Kučerovem k nejlépe bodujícím hráčům play-off.

Podívejte se na reportáž ze zápasu ze Sportovních novin:

Druhá branka pak padla ve druhé třetině z hokejky Blakea Colemana a toto vedení udržela Tampa až do konce.

Dallas sice zkusil v závěru ještě risk se hrou bez brankáře ale ani odstřelování branky Vasilevskiho nestačilo. Ruský gólman udržel čisté konto a mohl se vydat radovat se svými spoluhráči.

Zisk slavného poháru můžou slavit i čeští hokejisté Jan Rutta a Ondřej Palát. Ze slovenských hráčů pak Erik Černák.

Na straně poražených je naopak Radek Faksa, který do klíčového finálového duelu nezasáhl.