Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2018
profil markéta davidová

Hory, koně, ovesná kaše. Českému biatlonu vyrůstá nová hvězda

Markéta Davidová
Zdroj: Profimedia
Markéta Davidová

Měli jste strach o biatlon? Gábina Koukalová do něj hodila vidle, Ondřej Moravec zase trochu bojuje se zdravíčkem. Po výsledku mužského prvního závodu v Pokljuce to nevypadalo hezky. Jenže pak se zjevila Markéta Davidová! Kde se vzala? A jaké jsou šance, že její bronz nebude jen náhodný úlet?

Na to se samozřejmě momentálně nedá odpovědět. Markéta Davidová ale ukázala, že má talent stoupá krůček po krůčku tam, kde jí chceme všichni vidět. Aby bylo jasno. Řeč je o trojnásobné juniorské mistryni světa. Jen jsme o ní doposud pořádně neslyšeli, protože se řešily spíš jen Gabriela Koukalová a Veronika Vítková.


Tahle holka z Janova nad Nisou ale ukazuje, že se klidně může stát novou hvězdou.

Markéta Davidová
Zdroj: Instagram Markéta Davidová

Parametry k tomu má. A určitě už se o ní mluví i mezi fanoušky u televize. Sympatická blondýnka. Šibalský úsměv. A jako bonus výsledky.


"Pořád nevím a nechci o tom vůbec mluvit, protože když začnu, tak začnu brečet a neřeknu vůbec nic," smála se Markéta Davidová. Prý přitom nijak jistě nestřílela. "Snažila jsem se dělat, co dělám na tréninku, a prostě to sedlo."

Markéta Davidová
Zdroj: Profimedia Markéta Davidová

Mimochodem Janov nad Nisou. Asi je logické, že zvolila biatlon. Z domova to měla přes kopec do areálu v Břízkách. Ale že by to bylo zas tak snadné, to si nemyslete. Martkéta najela na režim vrcholového sportovce a když vyprávěla pro magazín biatlonové federace, jak vypadá její den, tak byste se divili. Nějaký dlouhý spánek? Kdepak, vstávání v 6:30. Snídani většinou obstará ovesná kaše s jogurtem a už v 8 ráno začínají tréninky.


Po dopolední dřině je čas oběda a vězte, že Markéta si vaří sama. Mezitím musí stíhat i studijní povinnosti.

Markéta Davidová a hory
Zdroj: Instagram Markéta Davidová a hory

Odpolední trénink je prý už pohoda. I když, pro někoho by běhání v horách mohlo být utrpení. Ne pro Markétu. „Vždycky mě překvapuje, jak krásná je příroda, kterou tu máme. A já se snažím hledat nové trasy a objevovat tajné cesty. Dokážete si představit, že v lese běžíte jen s ptačími písněmi kolem sebe? Není to dokonalé?" vyznala se.

 

Markéta Davidová
Zdroj: Instagram Markéta Davidová

Pak už je to ale pohoda. A stejně jako Eva Samková dobíjí Markéta Davidová energii u koní.


Tak ať tahle idylka vydrží co nejdéle! V kombinaci s úspěchy ve světě biatlonu to rozhodně vypadá jako šťastný život.

Markéta Davidová
Zdroj: Profimedia Markéta Davidová

ram TN.cz