Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Rozhovor

Horst Siegl bez servítek: O Spartě, nedisciplinovanosti i Dočkalovi!

Horst Siegl v rozhovoru pro TN.cz
Zdroj: Profimedia

Bývalý český reprezentant a zapřísáhnutý Sparťan Horst Siegl promluvil o aktuálních výsledcích svého bývalého klubu. Ten stále sleduje a fandí mu, ale mrzí ho mnohé věci, spojené s výkony i formou. Co říká na výkon v Evropské lize? Na návrat Konatého? A na neobsazený post po Bořku Dočkalovi?

Jaké vidíte šance Sparty na zisk titulu?


Po tom hrozném začátku je to složité, ale do konce zbývá ještě dvanáct zápasů. Šance tam však je, i díky tomu, že bude hrát Slavia s Plzní a zápas může skončit jakkoliv. Sparta se však musí chytnout bodově a pokud zaváhá s Duklou, dovolím si tvrdit, že ta šance je ztracená. Je to škoda, když vítěz první ligy může postoupit do Ligy mistrů přímo a myslím, že to Sparta celkově podcenila.


Co říkáte na výkon Sparty v Evropské lize?


Když vezmu v potaz ta zranění, které Spartu svazovala na podzim, řekl bych, že to zvládla dobře. Jenže tím, že Inter hrál hrozně, sparťané se do toho postupně dostali. Podle mě to trochu podcenili, když nejprve hráli v destinacích, kde bylo teplo a pak odjeli do Ruska, kde bylo asi - 10 °C. Tomu předcházel přípravný zápas se Žilinou, která byla lepší a kompaktnější. Sám jsem na tom zápase byl. Možná se nechali ukolébat tím, že se jim příprava povedla, ale to často v ligových nebo pohárových zápasech svádí ke špatným výkonům a podcenění.

 


Rostov byl na všechny podmínky více připravený. Nakonec odjížděla Sparta s debaklem a mohl být ještě větší a do toho ta vyloučení. Klidně to mohlo být 0:6. Odveta se pak už nesla v takovém duchu, že nemají co ztratit. Jenže tam bylo možná takové menší alibi v tom, že nasadili dva mladé útočníky - Juliše s Pulkrabem. Na lavičce pak zůstali někteří mnohem zkušenější hráči. V tom utkání bylo zase vyloučení, které vidím jako nedisciplinovanost hráčů.


Těch červených karet bylo v posledních zápasech víc. Co za tím podle vás je?


Jak jsem říkal, vězí to v té nedisciplinovanosti hráčů, ale i trenérů a celého vedení. Sráží to pak celý tým, když vás takhle jeden oslabí. Když například Costa ví, že už má jednu žlutou kartu, nemůže do dalších soubojů jít tak, jak do nich šel.


Konaté musel snášet pískot fanoušků. Mohl byste to rozvést z obou pohledů?


V loňské sezoně patřil Konaté k lepším hráčům, kteří měli velkou motivaci a snahu. V celkovém hodnocení, respektive jeho statistikách je však téměř samá nula. To, že se vrátil po svém trucování zpátky do týmu, to je druhá věc. Mám své zprávy o tom, že ho hráči mezi sebe už nechtěli přijmout. Ten hráč si samozřejmě zaslouží druhou šanci, ale na druhou stranu, on se na Spartu v podstatě vykašlal. Na spoluhráče, vedení i fanoušky. Je to hráč, které na sobě pracuje, ale podle mě není příslibem do budoucna.


Jak bude citelný odchod Bořka Dočkala?


Tým to také oslabilo, ale ta finanční suma, kterou za něho Sparta dostala, tím pokryla celý rozpočet. Bořek se jistě ani chvíli nerozmýšlel a stejně tak i sparťanské vedení. Bude to i mezera v jeho postu. Osobně si myslím, že se Tomáš (Rosický) už nevrátí. Zrovna on tam však podle mého názoru chybí. Jistě by něco vymyslel a takový byl i Bořek, ale také i Matějovský. Možná by se na ten post mohl posunout Nestor, který není úplný útočník. Bořek Dočkal byl inteligentní fotbalista, který vždy všechno říkal tak, jak bylo. Možná byl i rád, že odešel. Každopádně je to pro Spartu velká a citelná ztráta.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 03:00 06:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

   12:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

Celý Program