Fotbal Neukáznění fanoušci

Hororová scéna: Dělobuch na hřišti, Lewandowski zůstal ležet!

Robert Lewandowski

Fotbalový útočník Robert Lewandowski zářil. V kvalifikaci o postup na MS se dvěma góly podílel na výhře Polska, které smetlo Rumuny 3:0. Osmadvacetiletý fotbalista však nezapomene na rumunské fanoušky. Málem ho totiž trefili dělobuchem, který vybouchl asi jen metr od jeho kopaček.

Zrovna probíhala 55. minuta utkání kvalifikace o mistrovství světa mezi Rumunskem a Polskem. Domácí rumunští fotbalisté zahrávali rohový kop. V okamžiku, kdy se na hřišti momentálně nic nedělo, přiletěl do malého vápna dělobuch.

Petarda, ze které se začalo kouřit ihned bouchla a to v těsné blízkosti Roberta Lewandowského. Polský útočník se skácel k zemi a scéna připomínala spíše filmovou střílečku. "Několik minut jsem vůbec nevěděl o světě. Chvíli jsem nic neslyšel, ale brzy jsem se probral," líčil Lewandowski.

Varšavskému rodákovi se naštěstí nic vážného nestalo. "Byl jsem dost blízko a výbuch byl hodně silný. Nejen, že byl hlučný, ale zasáhl i mé oči. Potřeboval jsem pár minut, abych se z toho probral," dodává.

Polsko se nakonec zaslouženě radovalo v Bukurešti z výhry 3:0. Sám zasažený útočník tomu pomohl dvěma góly.