Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Dočasný kouč

Horňákova první slova v nové roli! V čem Sparta selhává?

Michal Horňák na tréninku
Zdroj: profimedia.cz
Michal Horňák na tréninku

Michal Horňák. Tohle jméno si zapamatujte. Někdejší hráč pražské Sparty, se kterou vyhrál deset titulů, se po odvolání Zdeňka Ščasného stal dosavadním hlavním koučem letenského týmu.

Osmačtyřicetiletý Horňák býval excelentní obránce a byl členem zlaté generace Sparty, která v 90. letech a na přelomu tisíciletí slavila jeden titul za druhým. Vsetínský rodák získal tři československé a sedm českých. K tomu dvakrát triumfoval v poháru.

Michal Horňák
Zdroj: Profimedia Michal Horňák

Prostě legenda se vším všudy. Muž na svém místě, dalo by se říct. Horňák po konci hráčské kariéry přesedlal na trenérskou dráhu a od roku 2014 působil ve Spartě, kde vedl juniorku. S ní také jednou vyhrál Juniorskou ligu. V prosinci loňského roku byl povýšen do role asistenta u áčka a teď se stal dosavadním hlavním koučem.

„Vnímám obrovskou zodpovědnost. Už, když jsem přicházel jako asistent, tak jsem to tak cítil. Teď to cítím ještě víc. Budu zodpovídat za největší klub v České republice,“ prozradil v rozhovoru pro klubový web.

Ščasnému zlomily vaz porážky s Karvinou (1:3) a se Slavií (0:3). Kde Horňák vidí hlavní důvody proher? „Nevyrovnali jsme se s prvními góly Karviné a Slavie. Řekl bych, že kluci to nezvládli psychicky. Psychicky zatím nejsme tak odolní. Máme mladé kluky, kteří zatím nedorostli do takových mentálních kvalit, aby dokázali těžké zápasy opakovaně otáčet.“

Podle Horňáka hraje hráčům do karet i to, že nebudou mít moc času přemýšlet o novém trenérovi. „Kdyby se hrál klasický týdenní cyklus, tak se v tom možná budou kluci víc patlat. Takhle to už nejde. Šok, výměna trenéra, jdeme do dalšího zápasu a chceme vyhrát,“ upozorňuje před sobotním kláním v Opavě.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program