evropská liga

Hořký konec! Plzeň chvíli postupovala, pak si nechala dát gól

FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň sice doma porazila Royal Antverpy 2:1 po prodloužení, výsledek ale znamená konec nadějí na účast ve skupině Evropské ligy. Západočeši zahodili spoustu šancí a rozhodující gól dostali ve 112. minutě.

Plzeň byla v odvetném utkání s Antverpami jasně lepším týmem, jenže se trápila při zakončení. Krásnou ránu z hranice velkého vápna vyslal z voleje David Limberský, jenže míč skončil na břevně.

Po půli tlak Plzně gradoval. Ve vyložených šancích ale neuspěli ani Krmenčík nebo Hrošovský, Havel pak z malého vápna trefil jen břevno.

Gólu se Viktoria dočkala až v 81. minutě, kdy hlavičku Havla dorazil do sítě Krmenčík. Stejný hráč pak už v prodloužení po dalším obrovském závaru skóroval podruhé a dal svému týmu postupový výsledek.

Trenér Vrba na začátku druhého prodloužení stáhl aktivního Kayambu a posílil defenzivu Hlouškem, jenže přišla chyba při bránění standardky a laciný gól na 2:1, který po 16 minutách opět poslal k postupu Antverpy.

Viktoria Plzeň - Royal Antverpy 2:1 (0:0, 1:0)
Branky: 81. Krmenčík, 97. Krmenčík – 112. Mbokani. ŽK: Mihálik, Hrošovský - Jukleröd, Hairemans, Bolat, Seck, Lamkel Zé. ČK: 101. Seck (An.). Rozhodčí: Massa – Giallatini, Di Iorio. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 13:3. Diváci: 9717. První zápas 1:0, postupují Antverpy.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel (113. Řezník), Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach (74. Chorý), Hrošovský – Kayamba (107. Hloušek), Hořava, J. Kopic – Krmenčík (102. Mihálik).

Royal Antverpy FC: Bolat – Buta, Seck, Batubinsika, Jukleröd – Haroun, De Sart (106. Coopman) – Hairemans (94. Baby), Refaelov, Rodrigues (84. Lamkel Zé) – Bolingi (45. Mbokani).

• 09:00 09:05