nešťastné vyjádření

Homosexualita se z kluka nevymlátí, reaguje na Vémolova slova sociolog

Karlos Vémola a Zdeněk Sloboda
Zdroj: Profimedia / TV Nova
Karlos Vémola a Zdeněk Sloboda
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Karlos Vémola si svou prostořekostí zadělal na problémy. Když byl v nedávné talkshow dotázán na svého devítiletého syna, použil poněkud svérázného humoru a svým vyjádřením se dotkl homosexuálů. Z veselého povídání, kde se pracovalo s nadsázkou, je nyní kauza.

V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal Karlos Vémola vztah ke svým dětem. Když přišla chvíle na jeho devítiletého syna, český MMA fighter pálil ostrými. „Můj kluk je trošku měkkej. Je mu devět let, já teda říkám, že šest, protože je chudák takovej pomalejší, on to má po mámě,“ nešetřil Vémola svou bývalou partnerku.


A pak přišla ještě další slova. „Já mu vždycky říkám, buď si šampión, čeho chceš, můžeš hrát fotbal, ty jseš takovej měkkej, baleťák. Hlavně nebuď teplej, nebo to z tebe vymlátím,“ smál se Vémola. Rozhovor sice pokračoval, daná věta se ale stala třaskavou záležitostí.

"To, že Karlos Vémola vyrůstal v prostředí bojových sportů, kde se věci řeší násilím, asi může vysvětlit tento jeho názor. Zásadně problematické je, že jej prezentuje veřejně a může tak navádět rodiče k nesmyslnému násilí na dětech," říká sociolog Zdeněk Sloboda ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

"Vysílá to zároveň veřejnosti signál, že je v pořádku lidi, o kterých si myslíme, že jsou jiní (například málo mužští), mlátit. A to pomíjím fakt, že homosexualitu nelze vymlátit,“ dodal Sloboda.

Karlos Vémola poskytl v pátek rozhovor webu TN.cz a svá vyjádření obhajoval tím, že celá kauza byla způsobena vytržením slov z kontextu. 

„Bral jsem to jako pohotovou vtipnou reakci a jak to mohou brát vážně? Navíc to bylo vytržené z kontextu. Aby mě lidi špatně nepochopili, já nejsem rasista a homosexuálové mi rozhodně nevadí. Naopak čím víc jich je, tím víc ženských je pro mě, ale to už v tom pořadu bohužel nebylo,“ řekl Vémola mimo jiné.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program