Hokej Pátrání pokračuje

Hokejový svaz zaskočen: Hlavní adept na nového trenéra odmítl!

Martin Straka
Zdroj: Profimedia
Martin Straka
Téma:

Když Josef Jandač definitivně potvrdil, že po hokejovém šampionátu opustí pozici hlavního kouče reprezentace, byl Martin Straka považován za horkého kandidáta na uvolněné místo. Olympijský vítěz z Nagana ale údajně tuto nabídku bleskově odmítl. Své rozhodnutí vysvětlil časovým vytížením v plzeňském klubu.

Hledání lodivoda pokračuje. Takové jsou alespoň informace Deníku Sport s ohledem na možné angažování plzeňského srdcaře Martina Straky u reprezentačního Áčka. Veterán z NHL by se nechtěl vzdávat práce v mateřském klubu a vnímá, že by toho na něj prostě bylo moc.


Své pracovní tempo chce spíše zvolnit. Proto se asi vzdá role hlavního kouče v klubu a bude se soustředit "pouze" na roli majitele a generálního ředitele.

Už v úterý se Straku pokusil Deník Sport kontaktovat, ale ten nebyl moc sdílný. „Nechtěl bych se k tomu vyjadřovat, je to záležitost svazu,“ odpověděl deníku stroze.


Pozornost svazu se tak nejspíše přesune k brněnskému bossovi Liborovi Zábranskému, ale i u něj vyvstává otázka, zdali bude chtít dělit svou práci mezi reprezentaci a klub.


Josef Jandač po letošním mistrovství, které poprvé uspořádá Dánsko, v reprezentaci skončí a odejde do ruské KHL. Novým zaměstnavatelem mu bude Magnitogorsk, dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   15:00 16:50
   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   15:00 16:45
   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

   22:55

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program