další odchod

Hokejový Liberec zřejmě přijde o další oporu. Hudáčka láká Švýcarsko i KHL

Libor Hudáček v dresu reprezentace Slovenska
Zdroj: Profimedia
Libor Hudáček v dresu slovenské hokejové reprezentace,
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 7. 4. 2020
Téma:

Hokejový Liberec měl v letošním ročníku parádní formu. Ovládl základní část a dávaly se mu velké naděje i na zisk celkového prvenství. Nyní by jeho řady měla opustit další opora. Podle serveru hokej.šk má Libor Hudáček namířeno do ciziny.

Prezidentský pohár pro nejlepší tým české nejvyšší hokejové soutěže získali Bílí Tygři s téměř desetibodovým náskokem, play-off už se však odehrát nestihlo.

 

Kromě ztráty šance na boj o druhý extraligový titul v historii nyní počítají pod Ještědem i díry v sestavě. Již dříve opustil Liberec brankář Dominik Hrachovina, který zamířil zpět do země tisíce jezer a po dvou letech se opět nastěhoval do Tampere, kde předtím strávil sedm let.

Nyní má pryč namířeno i Hudáček, který byl s jedenatřiceti zásahy druhým nejlepším střelcem ligy. "S klubem jsme jednali o nové smlouvě, ale nedopadlo to podle mých představ. Je to teda asi uzavřené," nechal se slyšet devětadvacetiletý forvard. 

 

Ve hře jsou dle jeho slov dvě destinace. Rád by do KHL, kterou hrál již v dresu Slovanu Bratislava, a kde chytá v dresu Spartaku Moskva jeho bratr Július, s nímž už hrál ve švédském Örebro.

 

"Sezóna mi vyšla a chci toho využít a posunout se po hokejové i platové stránce. Kromě KHL mě láká i Švýcarsko," nechal se slyšet hráč, který překonal "legionářské" rekordy extraligy hned na dvou frontách – mezi cizinci je nyní historicky nejlepším střelcem a vede i tabulku kanadského bodování.

Stříbrný medailista z mistrovství světa 2012, kde jistil v Helsinkách gólem semifinálovou výhru Slovenska nad Českem, strávil pod Ještědem dva roky. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Die Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   13:05 14:30
   14:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program