Další pomoc

Hokejoví Oceláři vyrábějí roušky. Ke strojům zasedly i manželky hráčů

Hokejový Třinec pomáhá s výrobou roušek
Zdroj: Profimedia/ hcocelari.cz/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
19.3. 2020 9:00
Téma:

Ačkoli se měli v těchto dnech plně koncentrovat na probíhající čtvrtfinále hokejového play-off, sedí nyní doma se svými rodinami. Hokejisté Třince měli obhajovat titul v extralize, z důvodu šířící se nákazy koronaviru byla ale soutěž přerušena a pokračování je v nedohlednu. Samotní Oceláři však přišli s krásným gestem jak pomoci, když se rozhodli podílet na vyrábění roušek.

Zaměstnankyně klubu, který se běžně starají o hokejové dresy, si tak sedly za šicí stroje a spolu s manželkami hokejistů se daly do práce. „Jen za dnešek jsme vyrobili devadesát kusů roušek, které jsme darovali Magistrátu statutárního města Třinec a ten je začne distribuovat skupině nejohroženějších obyvatel, tedy potřebným lidem nad sedmdesát let,“ vysvětlil výkonný ředitel Ocelářů Třinec Marek Chmiel.

Do samotné výroby se zapojily i manželky hokejistů, konkrétně Lada Peterková a Eva Adamská. “Nejde o nic složitého. Proto nás napadlo, že bychom mohli v této složité komplikované situaci být nějak prospěšní,“ dodala manželka kapitána třineckých hokejistů Martina Adamského.

Ten v tomto případě posloužil jako model a nově vyrobené roušky otestoval na svém obličeji. Sám Adamský se pak projevil jako pravý kapitán, stoupl si před kameru a třineckým fanouškům poslal motivující vzkaz. „Lidi, musíme se spojit! Noste roušky a nic nepodceňujte, není to sranda,“ vzkázal.

U hokejové Werk Arény pak vzniklo také sběrné místo, kam můžou lidé přinášet své vlastní po domácku vyrobené roušky a přispět tak do míst, kde jsou momentálně nejvíce potřeba.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program