Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

těžké časy bojkot podpořilo 50 hráčů

Hokejová válka na Slovensku! Hvězdy nechtějí reprezentovat

Prohlášení podpořil i Zdeno Chára
Zdroj: profimedia.cz
Prohlášení podpořil i Zdeno Chára

Slovenský hokej neprochází zrovna idylickým obdobím. Spíše naopak. Padesátka elitních hráčů v čele s největšími hvězdami z NHL Zdenem Chárou, Mariánem Hossou či Mariánem Gáboríkem se rozhodli, že budou bojkotovat reprezentaci! Důvod? Rozhodli se tak kvůli současné situaci ve slovenském hokeji.

V žaludku jim leží hlavně výsledky červnových voleb šéfa tamního svazu. Tím se stal znovu Igor Němeček. Hokejisté, kteří stáli za jeho protikandidátem Richardem Lintnerem, poukazují na fakt, že pro Němečka hlasovali i zaměstnanci svazu. Volby proto označili za neregulérní a požadují upravení stanov garantujících férový a spravedlivý výběr.


"Trváme na principiálním postoji - nespojovat naše jména s aktivitami a akcemi SZLH, dokud jeho vedení nepřistoupí k opakování volby prezidenta podle nových pravidel. Věříme, že nově jmenovaní trenér a generální manažer slovenské hokejové reprezentace naše rozhodnutí pochopí jako upřímnou snahu nastolit v hokeji novou kulturu," uvádí se ve stanovisku hráčů, které vede Michal Handzuš.


V minulém týdnu sice nespokojení hráči naznačovali, že spor ukončí, ale nestalo se tak. Naopak přešli do protiútoku a vydali prohlášení, v němž uvedli, že nebudou za současného stavu oblékat dres národního týmu.


"Pohár naší trpělivosti přetekl, míček je teď na svazové straně. Pár dní po skončení kongresu jsme avizovali, že máme problém s nedemokratickou volbou prezidenta svazu a se zněním stanov, které to umožňují. Od té doby se nic nezměnilo. Když dostaneme slib, že brzy dojde k novým volbám, problém vyšumí," doplnil Handzuš, vítěz Stanley Cupu z roku 2013.


V čele nespokojených hokejistů stojí Michal Handzuš (v modrém)
V čele nespokojených hokejistů stojí Michal Handzuš (v modrém)


Svazové vedení se hodlá k situaci oficiálně vyjádřit až příští týden po jednání výkonného výboru. Pokud ale k dohodě nedojde, bude mít nástupce Vladimíra Vůjtka na reprezentační střídačce Zdeno Cíger problém sestavit tým nejen na mistrovství světa, ale i na další turnaje v průběhu sezony.


Pod výzvu se totiž podepsaly téměř všechny hvězdy. Ze Slováků, kteří v minulé sezoně hráli v zámořské NHL, chybí jen podpis Marka Daňa. Mezi signatáře patří hned 18 z 25 hokejistů, kteří se představili na letošním mistrovství světa v České republice.


Prohlášení podpořili:

Zdeno Chára, Marián Hossa, Andrej Sekera, Ľubomír Višňovský, Michal Handzuš, Ján Laco, Tomáš Tatar, Ladislav Nagy, Marek Vídeňský, Martin Marinčin, Peter Budaj, Tomáš Surový, Andrej Meszároš, Branislav Konrád, Branko Radivojevič, Dominik Graňák, Ivan Baranka , Jaroslav Halák, Jaroslav Janus, Jozef Stümpel, Július Hudáček, Juraj Mikuš, Karol Sloboda, Libor Hudáček, Marek Hrivík, Marián Gáborík, Marcel Hossa, Mário Bližňák, Martin Cibák, Michal Sersen, Milan Bartovič, Peter Ölvecký, Peter Podhradský, Rastislav Staňa, René Vydarený, Richard Pánik, Štefan Ružička, Tomáš Jurčo, Tomáš Kopecký, Tomáš Marcinko, Tomáš Starosta, Ján Lašák, Radoslav Suchý, Marek Čilliak, Ľuboš Bartečko, Peter Hamerlík, Marek Zagrapan, Richard Zedník, Tomáš Záborský, Roman Kukumberg, Martin Bartek, Lukáš Cingel
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program