Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

reportáž tradice v ohrožení

Hokejové Spartě hrozí krach! Vyčkává, ale ligu hrát zatím může

Spartu tíží problém majitele Petra Speychala
Zdroj: Profimedia
Spartu tíží problém majitele Petra Speychala

Hokejová Sparta má problém. Jejího spolumajitele Petra Spejchala totiž uštkla daňová kobra - na daních miliardář dluží téměř osm set miliónů korun. A policie údajně uvažuje o tom, že obstaví práva na hokejisty Pražské Sparty. S informací přišla Mladá fronta dnes.

Tradiční pražský klub zatím vyčkává, jak se situace vyvine a s vyjádřením je zdrženlivý. "My to v tuhle chvíli vůbec nechceme komentovat, než se to nějakým způsobem vykrystalizuje," sdělil tiskový mluvčí Jan Rachota.


V klidu jsou zatím i lidé z Českého svazu ledního hokeje. I kdyby policie opravdu zasáhla zastavila klub, Sparta prý může hrát dál. "Na chod extraligy by to nemělo mít vůbec žádný vliv," říká tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

15

GALERIE: Barbora Krajsová, krásná fyzioterapeutka HC Sparta

Zdroj: Profimedia / facebook

Barbora Krajsová - 4

Hodnocení:


Krokem pro zásah by prý byl až problém s prodlením plateb samotným hokejistům. "Zatím je to na úrovni spekulací, svaz by začala kauza zajímat ve chvíli, kdyby Sparta přestala svým hráčům posílat výplaty," dodává.


Své k případu řekl i ředitel extraligy Josef Řezníček. "Jestliže by se práva na hokejisty zastavila, tak to samozřejmě neznamená, že hráči nemůžou na led a nemůžou hrát," říká. Problém by mohl nastat v případě, že by hokejisté chtěli přestoupit do jiného klubu.


Petra Speychala by ale zřejmě nezachránil ani rozprodej hráčů. "Žádné žhavé zboží v kádru Sparty už nezůstalo, takže kdyby se hypoteticky majitel rozhodl prodat celý tým, tak víc než maximálně 30 milionů korun za něj nedostane," analyzuje redaktor magazínu Forbes Michael Mareš.


Hokejová Sparta ale přesto prožívá možná jedny z nejhorších chvil v historii. Čeští policisté se dost možná inspirovali v Itálii, kde se tamní policii podařilo zabavit sportovní klub v rámci tažení proti kalábrijské mafii. Jediný důvod, proč úřady na Spartu zatím nesáhly je fakt, že Speychal nevlastní klub celý.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program