Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2016 18:29
reportáž tradice v ohrožení

Hokejové Spartě hrozí krach! Vyčkává, ale ligu hrát zatím může

Spartu tíží problém majitele Petra Speychala
Zdroj: Profimedia
Spartu tíží problém majitele Petra Speychala

Hokejová Sparta má problém. Jejího spolumajitele Petra Spejchala totiž uštkla daňová kobra - na daních miliardář dluží téměř osm set miliónů korun. A policie údajně uvažuje o tom, že obstaví práva na hokejisty Pražské Sparty. S informací přišla Mladá fronta dnes.

Tradiční pražský klub zatím vyčkává, jak se situace vyvine a s vyjádřením je zdrženlivý. "My to v tuhle chvíli vůbec nechceme komentovat, než se to nějakým způsobem vykrystalizuje," sdělil tiskový mluvčí Jan Rachota.


V klidu jsou zatím i lidé z Českého svazu ledního hokeje. I kdyby policie opravdu zasáhla zastavila klub, Sparta prý může hrát dál. "Na chod extraligy by to nemělo mít vůbec žádný vliv," říká tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

15

GALERIE: Barbora Krajsová, krásná fyzioterapeutka HC Sparta

Zdroj: Profimedia / facebook

Barbora Krajsová - 4

Hodnocení:


Krokem pro zásah by prý byl až problém s prodlením plateb samotným hokejistům. "Zatím je to na úrovni spekulací, svaz by začala kauza zajímat ve chvíli, kdyby Sparta přestala svým hráčům posílat výplaty," dodává.


Své k případu řekl i ředitel extraligy Josef Řezníček. "Jestliže by se práva na hokejisty zastavila, tak to samozřejmě neznamená, že hráči nemůžou na led a nemůžou hrát," říká. Problém by mohl nastat v případě, že by hokejisté chtěli přestoupit do jiného klubu.


Petra Speychala by ale zřejmě nezachránil ani rozprodej hráčů. "Žádné žhavé zboží v kádru Sparty už nezůstalo, takže kdyby se hypoteticky majitel rozhodl prodat celý tým, tak víc než maximálně 30 milionů korun za něj nedostane," analyzuje redaktor magazínu Forbes Michael Mareš.


Hokejová Sparta ale přesto prožívá možná jedny z nejhorších chvil v historii. Čeští policisté se dost možná inspirovali v Itálii, kde se tamní policii podařilo zabavit sportovní klub v rámci tažení proti kalábrijské mafii. Jediný důvod, proč úřady na Spartu zatím nesáhly je fakt, že Speychal nevlastní klub celý.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:35 18:50

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program