Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

extraliga šestý přestup

Hokejová Sparta ulovila další posilu! Spasit jí má olympionik

Michael Řepík a Jiří Novotný
Zdroj: HC LEV Praha/Vladimír Jína
Michael Řepík a Jiří Novotný

Sparta neustává v posilování mužstva před vrcholem sezony. V pátek odpoledne se podařilo dotáhnout poslední formality dalšího transferu ze Slovanu Bratislava. Už v sobotu se tak bude na sparťanském tréninku hlásit MIichal Řepík, který je už šestou velmi výraznou posilou v průběhu ročníku.

 „Michalův příchod byl očekávanou záležitostí a jsme rádi, že se nám podařilo dotáhnout všechny formality a v tuhle chvíli jej můžeme potvrdit,“ říká sportovní manažer Michal Broš.


Michal Řepík vypomáhal Spartě již v závěru minulé sezony a zahrál si v jejím dresu i finále Champions Hockey League. O služby účastníka posledních dvou světových šampionátu měla Sparta zájem i pro aktuální sezonu, ale devětadvacetiletý útočník se rozhodl pro zahraniční angažmá.


V Kontinentální hokejové lize hájil barvy bratislavského Slovanu, v němž odehrál 51 utkání a nasbíral 23 bodů. Slovan ale ztratil šanci na postup do play off dávno před koncem základní části, a proto se Řepík stejně jako jeho spoluhráč Jan Buchtele rozhodl pro přesun do Sparty.
 

„Mojí motivací je pomoci Spartě v závěru sezony,“ říká Řepík. „Zároveň jsem rád, že pro mě tenhle ročník ještě nekončí. Slovan je daleko od postupu do play off a po olympijské přestávce se hrají už jen dva soutěžní zápasy a já bych rád v sezoně ještě pokračoval. Přesun do Sparty beru jako ideální variantu a těším se sem. Je to pro mě známé prostředí a věřím, že tahle sezona by mohla být ještě dlouhá,“ dodává bývalý útočník Floridy Panthers.


Sparťané se deset kol před koncem základní části pohybují na příčkách zaručující postup do předkola play off. Michal Řepík má mužstvu pomoci v klíčovém závěru dlouhodobé soutěže a následných vyřazovacích bojích. „Spartu jsem samozřejmě celou sezonu sledoval, skoro všechny kluky tam znám a držel jsem jim palce. Teď už budu zase součástí týmu a věřím, že se nám podaří vybojovat co nejlepší výchozí pozici pro play off,“ má jasno útočník, který valnou část února stráví s olympijským výběrem české reprezentace.


Michal Řepík ještě ve čtvrtek odehrál poslední duel v dresu Slovanu na ledě běloruského Dinama Minsk, hned druhý den po příletu se však jeho kroky ubíraly ku Praze. V odpoledních hodinách už vybaloval výstroj v holešovické Tipsport areně, kde došlo k finálnímu podpisu smlouvy pro závěr aktuální sezony. „Ve Spartě jsem vyrostl a mám k ní speciální vztah. Moc se těším, že pomůžu týmu a bude se nám v závěru ročníku dařit. První trénink bych měl absolvovat v sobotu a věřím, že budu okamžitě připraven nastoupit i do ostrého utkání,“ říká Řepík, jenž přichází jako už šestá výrazná posila v průběhu tohoto ročníku.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:30 23:00

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program