Hokejová NHL je konečně zpátky! Vyhráli Flyers, Maple Leafs a Oilers

Otava redakční fotka
Marek Otava, Jiří Průša
Publikováno 29. 7. 2020
NHL

Dlouhé čekání je u konce! Do akce se po koronavirové pauze opět vrací hokejová NHL. Ta měla na pořadu dne tři přípravná utkání, jako první po měsících šly do akce Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins. Z výhry se nakonec raduje parta kolem Voráčka a spol., která vyhrála v prodloužení 3:2.

Prakticky od přerušení 12. března, hledalo vedení NHL tu nejlepší možnost, jak se vypořádat s koronavirovou krizí.

Nakonec vymyslelo letní formát soutěže, při kterém se rozehraje rozšířené play-off o vítěze Stanley Cupu. Vše samozřejmě za přísných hygienických opatření a bez diváků v halách v kanadském Torontu a Edmontonu, pouze zde se totiž sezona NHL dohraje.

Před startem 1. srpna byla naplánována ještě řada přípravných utkání a v tom prvním se utkala Philadelphia Flyers s Pittsburghem Penguins.

Zápas měl i přes dlouhou pauzu velice svižné tempo. Hned v první třetině navíc padly tři branky. První gól po restartu vstřelil Conor Sheary z Pittsburghu.

Následně však skóre otočili Flyers po brankách Seana Couturiera a Kevina Hayese.

Vyrovnávací branka na 2:2 pak padla po gólu Zuckera tři a půl minuty před koncem základní hrací doby, a šlo se tak do prodloužení. V něm nakonec o výhře Philadelphie rozhodl Scott Laughton.

První den do akce šly také další čtyři celky. Ze dvou kanadských derby vyšly vítězně celky Toronta a Edmontonu. Za Calgary odchytal polovinu zápasu David Rittich a dostal dva góly, o jeden z nich se postaral Connor McDavid. Žádný z Čechů v první přípravný den nebodoval, hráli pouze Voráček a Rittich.