Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2018
Hokej Horácký zimní stadion

Hokejová Jihlava nemá kde hrát: Stadion neodpovídá normám!

Zdroj: TV Nova

Jeden z nejslavnějších hokejových klubů české historie Dukla Jihlava řeší velký problém, nemá totiž kde hrát. Střecha Horáckého zimního stadionu, kde klub sídlí, nevyhovuje bezpečnostním normám. Ukázaly to kompletní výsledky statického posudku. Konstrukce střechy tak musí majitel, tedy město, okamžitě opravit.

Pro jihlavskou Duklu to není vydařený rok. Na jaře sestoupila z nejvyšší soutěže a teď dokonce nemá kde hrát. Střecha Horáckého zimního stadionu je totiž v havarijním stavu. "Probíhaly zde rentgeny svárů a byly tam nalezeny mikrotrhliny," řekl pro televizi Nova Radek Popelka, náměstek primátora.

 

Zimní stadion je v provozu od roku 1956. Dukla Jihlava na něm vyhrála 12 mistrovských titulů. Hrávali tu takové legendy jako bratři Holíci nebo Suchý s Augustou.

 

 

Na stadionu se nesmí kvůli bezpečnosti ani začít ledovat hrací plocha, natožpak trénovat nebo hrát. Klub tak zatím pro všechny své týmy hledá volné ledové plochy na tréninky v okolních městech a to je problém. Bude to totiž stát další peníze. Opravy za odhadem stovky tisíc přitom začnou až v polovině července. Začátek sezóny by ohrožen být neměl.

 

Příští rok se bude celý stadion včetně střechy kompletně rekonstruovat. Vyjde to na dalších minimálně 200 miliónů korun.

TN.cz