MČR ve squashi

Hokejku vyměnili za raketu. Hráči Vítkovic poznali sílu českých mistrů

Hokejisté Vítkovic si zatrénovali se squashisty
Zdroj: SC FAJNE
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 5. 3. 2020
Téma:

Byla to výzva, na kterou se velmi těšili. Vítkovičtí hokejisté Jan Výtisk a Ondřej Roman sehráli zápasy proti elitním českým squashistům. A to před domácím šampionátem, který se v letošním roce odehrává od čtvrtka do neděle ve sportovním centru FAJNE v Ostravě. „Fyzicky jsou připravení skvěle, jen ve výběru místa na kurtu trochu pokulhávali,“ říkala s úsměvem Anna Serme, která absolvovala duel s dvoumetrovým Výtiskem.

Drobná a mrštná Serme, proti více než stokilovému hromotlukovi Janu Výtiskovi. Jak tohle mohlo dopadnout? Samozřejmě jednoznačným vítězstvím pro největší favoritku letošního domácího mistrovství ve squashi.

„Trochu jsem se bála váhového rozdílu mezi námi, ale ke kontaktu při hře nedošlo,“ prohlásila Serme. „Anička mě vůbec nešetřila. Bylo to náročné, docela záhul,“ přiznal Výtisk, který squash hraje pravidelně po extraligové sezoně. To ostatní hráči z Vítkovic preferují spíše tenis.

„To já jsem spíše na squash. Moc mi to sice nejde, což jsem teď zjistil, ale je to dobrý sport na koordinaci pohybu, orientaci a fyzičku. Zajímavé zpestření,“ dodal Výtisk.
 


 

Druhou dvojicí na kurtu byl Daniel Mekbib, kterého vyzval Ondřej Roman. Mekbib rovněž patří k hlavním favoritům squashového mistrovství, už má navíc dva tituly. V Ostravě bude útočit na třetí. „Je na jiné úrovni. Byla pro mě čest si s ním zahrát. Bylo vidět, že je mistrem na správném místě,“ pochválil ho Roman. „Hráli jsme opatrně, nechtěli jsme proti nim vyzkoušet bodyčeky, abychom jim nic neudělali,“ doplnil vítkovický hokejista s úsměvem.

Oba však budou fandit jiným hráčům. Žádný ostravský squashista doposud republikový titul nevybojoval, což by chtěli napravit hlavně Jakub Solnický a Viktor Byrtus. Ti budou spoléhat na fandění diváků. „Byrtus a Solnický jsou šikovní borci, budeme jim určitě fandit a sledovat jejich výsledky,“ dodal Výtisk.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program