Aktualizováno 17.2. 2018 11:08
zlatá sobota olympijská story

Ty zlaté bundy jsou kvůli nám? Tak hokejisté glosovali vítězství Ester

Čeští hokejisté v Pchjongčchangu
Zdroj: Instagram
Čeští hokejisté v Pchjongčchangu

Jindy by jim patřily titulní strany novin. Čeští hokejisté porazili na olympijských hrách Kanadu. Jenže hodinu předtím senzačně triumfovala Ester Ledecká v lyžařském závodu superobřího slalomu. A tak měli smůlu…

Atmosféru z Pchjongčchanu barvitě vystihuje tweet novináře Karla Knapa po hokejovém utkání Čechů s Kanadou. Když svěřenci Josefa Jandače vyšli z kabin, nestačili se divit, proč lidé otočili olympijské bundy z bílé na zlatou. Původně si mysleli, že je to právě na počest výhry s Kanadou.
 

 

Vítězství 3:2 po nájezdech ale dostalo český výběr na čelo základní skupiny a i díky němu mohou svěřenci Josefa Jandače pomýšlet na lepší nasazení v play off. I když trenér tvrdí, že bylo i na tři body.

Jan Kovář po vítězství s Kanadou
Zdroj: Instagram Jan Kovář po vítězství s Kanadou

„Hlavně v první polovině zápasu to byl od nás výborný výkon, ve druhé byli více na puku Kanaďani. Myslím si, že jsme předvedli velmi dobrý výkon. I když jsme se připravovali na oslabení, tak jsme v něm bohužel dostali góly, což nás možná stálo tři body. Dva ale bereme, je to super,“ říkal Josef Jandač.


Poslední zápas ve skupině sehrají Češi se Švýcarskem v neděli od 8:40.

ram TN.cz