osudná cesta

Hokejisté Motoru mají 16 nakažených! Mluvčí vysvětlil, jak k tomu došlo

Hokejisté Motoru České Budějovice
Zdroj: Profimedia
Hokejisté Motoru České Budějovice
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
25.8. 2020 10:00
Téma:

Hokejisty Motoru České Budějovice postihla další koronavirová patálie. Nové testy odhalily hned 16 nakažených hráčů! Ti zřejmě k nákaze přišli při společné cestě autobusem ze zápasu v Plzni.

České Budějovice už  létě jednou musely do karantény a nyní je čeká další. Nováček extraligy v úterý ráno oznámil, že hned 16 hráčů bylo pozitivně testonáno va covid-19.

 

Mluvčí klubu Tomáš Kučera uvedl, že zřejmě k nákaze došlo při společné cestě autobudem ze zápasu v Plzni. "Ti, kteří autobusem necestovali, jsou zdraví," sdělil Kučera.

 

V Českých Budějovicích byly měli přes léto dvě období, kdy tým musel řešit případ koronaviru. Poprvé na konci července šel kvůli jednomu nakaženému celý tým do karantény. Podruhé byl Motor ve zvláštním režimu v minulém týdnu, kdy jeden nakažený hráč byl v domácí izolaci a ostatní trénovali.

 Nakažené Budějovice hrály minulý čtvrtek proti Plzni, ale zatím to nevypadá, že by tam nákazu přenesly. Naopak Plzeň zahájila včera čtvrtfinále Generali Česká Cupu proti Litvínovu. Omezený počet diváků zažil něco netradičního, zápas totiž skončil nerozhodně.

Play-off se hraje na dva zápasy, o postupu rozhoduje i skóre a první utkání tak nemusí mít vítěze. Důkazem byl i pondělní duel. Většinua utkání vypadala lépe pro Litvínov, už v osmé minutě otevřel skóre Mahbod. Litvínovský Jarůšek pak sice po Vráblíkově faulu neproměnil trestné střílení, reputaci si ale napravil ještě před koncem první dvacetiminutovky, když z těsné blízkosti nachytal Pavláta. Pak ale Plzeň chytla druhý den a dokázala srovant na konečných 2:2.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program