Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

slova marnosti světový pohár

Proti byla Kanada, video i sudí. A Češi po debaklu počítají i ztráty

Česká střídačka na Světovém poháru
Zdroj: Profimedia
Česká střídačka na Světovém poháru

První zápas a hned debakl. Čeští hokejisté byli při úvodním vystoupení domácí Kanady v Torontu pouhým komparsem. První rána přišla společně s prvním gólem, Čechům nepomohli ani sudí, kteří zkoumali video. Ale neuznaný gól by asi prohru 0:6 jen zmírnil...

Jen prvních deset minut Češi stíhali kanadské tempo. Pak už se začali výrazně prosazovat domácí, kteří šli v 9. minutě do vedení. Po Marchandově střele se puk od zadního mantinelu dostal ke Crosbymu, který chytře o Neuvirthova záda skóroval. Kouč Jandač si vybral možnost apelovat u sudích na sporný okamžik, ale u videa se kontakt Stamkose s Neuvirthem jako nedovolený neukázal.

"Nám se ta situace nezdála, pak jsme to měli potvrzené ještě od Jirky Fischera se shora, tak jsme na to zareagovali a nedopadlo to. Myslíme si, že tam do nedovolené bránění bylo. Oni to neposoudili. Aspoň jsme to zkusili," prohlásil Jandač.
Verdikt rozčílil i Tomáše Plekance, který se sudími dlouho diskutoval.

"Tvrdili, že Stamkos měl hokejku mezi Michalovýma nohama, ale že to neovlivnilo jeho zákrok. Že by se stejně nestačil přesunout. Nerozumím tomu, jak můžou vědět, že by to nestihl. Ale to nemá cenu řešit," tlumočil český kapitán vysvětlení sudích Erica Furlatta a Chrise Leeho.

Pak dostali Češi další rány. Třetí gól padl skoro současně se sirénou a od druhé třetiny chyběl v sestavě Radek Faksa. Kouč Jandač pak měl k dispozici jen jedenáct útočníků. "Měl problémy v horní části těla. Uvidíme, jestli bude připravený na další utkání," uvedl Jandač.

S těžkou úlohou se pral až do posledních minut gólman Michal Neuvirth. Inkasoval šest branek, ale vystřídat se nenechal. "Těžko to hodnotit. Měli jsme dobrý začátek, pak jsme dostali smolný gól a pak se to vezlo. Třetí gól Kanady nám určitě srazil vaz. Bojovali jsme, ale soupeř hrál o hodně líp. Turnaj pořád pokračuje, je jedno jestli jsme prohráli 0:1 nebo 0:6, mám nula bodů, ale pořád to máme ve svých rukách," tvrdí český gólman.
 

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:00

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Attakwas Extreme

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program