Burnley
Skok Aleš
Aleš Skok
21.1. 2021 23:05

Fotbalisté Burnley dokázali totálně překvapit favorizovaný Liverpool. Zápas hraný na Anfield Road měl být jasně v režii domácích, ale ve rozhodla 83. minuta a proměněná penalta Ashleyo Barnese. Hosté tak zvítězili 1:0!

Zápas začal nepřekvapivě lépe Liverpool. Jako první se do vážnějšího zakončení dostal Shaqiri, ale jeho střela zpoza vápna letěla pouze těsně vedle tyče.

Následně musel dvakrát do akce Pope, jenže zlikvidoval oba zajímavější pokusy, které letěly na jeho branku. Tutovku spálil minutu před poločasem Origi, který šel naprosto sám na branku. Mohl přihrávat ještě volnému Manému, ale vzal to na sebe a trefil pouze břevno.

Po změně stran se opět vytáhl Nick Pope, který předvedl famózní zákrok proti pokusu Salaha. A tak přišla rozhodující chvíle zápasu. Ashley Barnes šel po kontaktu s Allisonem k zemi a sudí Dean nařídil pokutový kop. K tomu se postavil sám faulovaný a proměnil.

Na to už domácí nedokázali reagovat a tak si připsali překvapivou prohru 0:1.Liverpool je tak stále na čtvrté pozici s šestibodovou ztrátou na Manchester United. Burnley se díky výhře posunulo na patnáctou příčku.