hokejisté se semkli

Hledá se lékař, který by pomohl, říká Buchtelova dívka. Na účtu už je milion

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
10.7. 2020 21:32
Téma:

Boj hokejisty Ondřeje Buchtely s krutou nemocí pokračuje. Poté, co jeho nejbližší dali světu najevo, jak se věci mají, celé české hokejové prostředí se semklo a na transparentní účet Pomoci Ondrovi přiletěl během dvou dnů více než milion korun. Stále se ale hledá to nejpodstatnější. Lékař či nemocnice, kteří by dokázali pomoci.

Sám dvacetiletý hokejista dostává v posledních dnech neuvěřitelný přísun energie ze všech koutů České republiky, z hokejových klubů, od přátel, ale i od samotného hokejového svazu.


Z Nadačního fondu Ivana Hlinky přispěje svaz částkou 200 tisíc korun. Jednotliví hokejisté dávají do dražby své dresy nebo hokejky. Jsou mezi nimi jak zástupci Bílých Tygrů Liberec, Benátek i Chomutova, kam měl Ondřej Buchtela v hokejovém prostředí nejblíž, přidali se ale už i hráči z NHL.

 

VIDEO: Reportáž z Večerních Sportovních novin

Hokejky draží Ondřej Kaše či Filip Zadina nebo Martin Kaut. S posledními dvěma se Buchtela setkal v českém juniorském národním týmu.

 Jedním z nejštědřejších přispěvovatelů je slovenský obránce Juraj Valach, se kterým se Buchtela potkal při svém působení v Chomutově. Muž, který přišel v roce 2018 o svou ženu při prorodu, a dnes vychovává dva malé syny sám, poslal na účet 25 tisíc korun.
 


Rodina Ondřeje Buchtely nyní ale stojí ještě před dalším úkolem. Hledá odborníka, který by pomohl. V českém prostředí už jsou prý limity vyčerpané. „Hledáme kontakty na lékaře ze zahraničí, kteří by si s Ondřejovou diagnózou věděli rady, nebo dali zase jiný názor než naši doktoři,“ říká hokejistova přítelkyně Anna Hrbková webu NovaSport.tv.

 


„Co mužů říct, je, že naši doktoři si s tímto případem nevědí rady. Ale my se nevzdáváme a hledáme, co se dá. To by bylo pro nás něco, co by nám tu těžkou situaci “ulehčilo”…“ dodává dívka, která stojí po Buchtelově boku.
 
Ondřej Buchtela se dozvěděl krutou diagnózu na začátku června. Při dalších vyšetřeních pak vyšlo najevo, že nádorem jsou zasaženy i plíce dvacetiletého sportovce.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Kad den je dar.

Pspvek sdlen Ondej Buchtela (@ondrej_buchtela),
Buchtela strávil i čas na paliativní péči a na konci června jej lékaři propustili domů mezi nejbližší. „Každý den je dar,“ píše na svém instagramovém účtu.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Rozhodol som sa prispie aspo tak ako viem, kede som len tudent a peaz vea nie je aspo touto cestou chcem poukza na situciu okolo tohto mladho pna, ak mte chvku as pretajte si text ktor som skoproval z jeho FB, prpadne pomte, budem(e) vm za to vemi van Stay strong @ondrej_buchtela a skor uzdravenie prajem "Mili pratele, kamaradi, vsichni, kte rdi pomhte, chceme Vm priblizit skutecnosti, ktere nas vedli k zalozeni tohoto transparentniho uctu. Nikdy bych nevila e se nkdy dostaneme do situace abychom tohle museli udlat ale cesty osudu jsou nevyzpytateln a stalo se to. A proto jsme se my nejbli kamardi rozhodli tenhle et za pomoci KB zaloit. Ondej je 20 let profesionln sportovec, ktermu byl nedvno diagnostikovn sarkom na srdenm svalu, kter bohuel zashl i ob plce. Ondra byl paliativnm tmem proputn do domc pe. Momentln se mu da lpe, ale kad den je to jako na houpace. Je odkzan na kyslk, invalidn vozk a bez dopomoci druhho vlastn nic nezvldne. Protoe se situace odehrla velmi rychle a ns tla as, shnme tmto zpsobem penitou podporu. Jako ptel si pejeme aby ml Ondra ten nejvt komfort. Proto bychom rdi pomohli v tom, aby se vybran penze vynaloili nejen na lkask poteby, lkae a zdravotnick pomcky, ale taky na jeho plny a sny. Na to, aby si mohl ivot uvat na 100%, akoliv je te omezen. Vm, e jsou mezi nmi dob andl, kterm ivot druhch nen lhostejn a a je to minimln stka, tak pispj na ivot tak asnho lovka, jako je Ondra. Dkujeme vem, kte se podlej na posln finann podpory, nebo pozitivn energie! Nesmrn si toho vme a Ondru energie tla vped! Dkujeme za vytvoen transparentnho tu, kter nm zaloil pan Daniel lehofer z Komern banky. SLO TU: 123-0762430277/0100 IBAN pro zahranin platbu: CZ79 0100 0001 2307 6243 0277 SWIFT kd: KOMBCZPPXXX Na odkazu ne se kdykoliv a kdokoliv mete podvat co ve jsme spolen dokzali : https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/pomoc-pro-ondru-zbiralova-pavla-czk " #pomoc #hokej #cesko #buchtela

Pspvek sdlel uivatel @ _.shimon,

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program