Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc 234 noc v melbourne

Hlavní zápas UFC 234 neproběhl! Šampion musel na náhlou operaci

Robert Whittaker
Zdroj: Profimedia
Robert Whittaker

Australská UFC noc v melbournské Rod Laver Areně nabídla nakonec jen jeden z plánovaných šlágrů. Veterán Anderson Silva sice vydržel všechna tři kola, ale nakonec podlehl Israelu Adesanyovi na body. Duel Gastelum vs. Whittaker neproběhl kvůli nenadálým zdravotním problémům Whittakera.

Chybělo jen osm hodin do plánovaného souboje úřadujícího šampiona UFC ve střední těžké váze s vyzyvatelem a světovou čtyřkou. Robbert Whittaker se ale musel omluvit. Rovnou z hotelu zamířil do nemocnice, kde podstoupil nenadálou operaci kýly.

Za šampiona se postavil i sám šéf UFC Dana White, který konstatoval, že titulový souboj se odkládá. "Zranění Roberta Whittakera mohlo ohržovat jeho život," sdělil.

Hlavním zápasem večera se tak stal duel nastupující hvězdy, novozélandského bojovníka s nigérijskými kořeny Israela Adesanyi s brazilskou legendou Andersonem Silvou.

O 14 let mladší Adensaya podle předpokladů veterána udolal, Silva ale dokázal zůstat v oktagonu až do konce třetího kola. "Byl to pro mě podobné, jako když jsem si jako dítě zahrál basketbal proti Michaelovi Jordanovi," řekl Adesanya. "Andersone, děkuji. Cením si toho, kolik si pro tenhle sport udělal. Jsi tu tak dlouho," dodal vítěz.

Také Anderson Silva odcházel z oktagonu spokojený. "Přestávám mít sílu. Ale jsem velmi šťastný, chlapci. Děkuji vám i Bohu, že mi dal ještě jednu šanci, abych sem mohl přijít a ukázat to nejlepší, co ve mě je. Miluju svou práci," sdělil Brazilec.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program