Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2018
tenis Paráda!

Hlaváčková se Strýcovou jsou v Paříži v semifinále čtyřhry

Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Barbora Strýcová

Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová postoupily do semifinále čtyřhry na French Open a je jasné, že český tenis bude mít v Paříži zastoupení v deblovém finále. Druhý nasazený pár, který vyřadil slovinsko-španělskou dvojici Katarina Srebotniková, Lara Arruabarrenaová 6:3, 6:1, se o postup do boje o titul utká s krajankami Kateřinou Siniakovou a Barborou Krejčíkovou.

Hlaváčková se Strýcovou získaly úvodní set po vyrovnaném úvodu za 35 minut. Ve druhém byl zápas za stavu 2:1 pro Češky kvůli dešti na téměř hodinu přerušen a po nucené pauze už se soupeřky do hry nedostaly. Hlaváčková se Strýcovou získaly čtyři hry v řadě a při podání Hlaváčkové proměnily hned první mečbol.

"Byly jsme herně lepší celý zápas. Nakonec nám prospěl i déšť, protože jsme potom začaly hezky zčerstva a všechny čtyři zbývající gamy jsme vyhrály. Hrály jsme chytře, nezmatkovaly jsme a vyšlo to," řekla Sestini Hlaváčková webu Tenisový svět a Radiožurnálu. "Postupem času jsme spolu pořád jistější, už jsme si na sebe na kurtu zvykly. Jsem ráda, že pokračujeme v soutěži dál," dodala Strýcová.


Jednatřicetiletá Hlaváčková je na pařížské antuce v semifinále čtyřhry popáté, v roce 2011 tam slavila s Lucií Hradeckou titul. Pro o rok starší Strýcovou dosud bylo zdejším deblovým maximem čtvrtfinále z roku 2015.

Turnajové šestky Krejčíková se Siniakovou jsou v semifinále Roland Garros po roční pauze, Siniaková navíc hrála loni semifinále po boku Hradecké. Před pěti lety získaly dvaadvacetileté hráčky v Paříži jeden ze svých tří společných juniorských grandslamových titulů.

Tn.cz ČTK